Wpis z mikrobloga

2401 + 1 = 2402

Tytuł: Ja i moje przyjaciółki idiotki
Autor: Joanna Okuniewska
Gatunek: inne
ISBN: 9788395894602
Wydawnictwo: TuOkuniewska
Liczba stron: 525
Ocena:

Być może nie powinnam dodawać tutaj tej książki, bo przeczytałam tylko jej 1/8, ale robię to, żeby przestrzec potencjalnych przyszłych czytelników. Nie dziękujcie.

Nie znam pani Okuniewskiej, nie słucham jej podcastów ani nie korzystam z żadnej innej twórczości, o ile jakąś posiada. Książkę wcisnęła mi do przeczytania koleżanka w pracy, mówiąc że podcasty ma super, to książka też na pewno jest super, życiowa i pouczająca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Książka sili się na zbiór śmiesznych opowieści związkowo-miłosnych samej autorki i osób jej znanych, albo po prostu tych, które przekazały jej jakieś swoje historie.

Autorka stara się pokazać, że jest tolerancyjna, postępowa i nowoczesna, tylko jednocześnie powiela mnóstwo stereotypów i krzywdzących (nierzadko akurat dla mężczyzn, jednak nie tylko) schematów.

Opowieści toksycznych partnerek, które robią z siebie ofiarę, mimo że świadomie zabawiły się uczuciami drugiej osoby, albo radośnie wspominają konieczność szpiegowania partnera, w tym włamywanie się na jego telefon i np. przetrzepywanie messengera.

Wszystko to w cukierkoworóżowym wydaniu.

Zachowania, które, moim zdaniem, powinny być tępione, zostają tutaj gloryfikowane, bo są uznane za super śmieszne, no i w końcu, dozwolone dla tytułowych idiotek, którymi ma się mianować każdy i każda. WTF.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #books #czytajzwykopem
dekonfitura - 2401 + 1 = 2402

Tytuł: Ja i moje przyjaciółki idiotki
Autor: Joanna Ok...

źródło: comment_1640800160to7vqivJM1TWbnEur7xP9V.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: (1.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-01-01 12:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: inne
Liczba stron książki: 525

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Lavinia i jej córki (Marlena de Blasi) - najnowsza recenzja usera thekes (2.0 /
  • Odpowiedz
@dekonfitura jakoś tak się stało, że kiedyś słuchałem jej podcastu i jakbym miał jej bronić, to ona nie mówi, że te wszystkie toksyczne sytuacje, to jest coś normalnego i ona nie popiera tego, ale po prostu mówi jak jest

Też wielokrotnie miałem myśli, których by nie powstydzili się incele, ale no skoro tyle ludzi, tyle kobiet tego słucha, to chyba rzeczywiście tak wyglądają problemy wielu osób

Ona chyba nie robi z siebie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dekonfitura: dodam od siebie, że podcasty z serii "Moje przyjaciółki idiotki" to jest generalnie rak, którego nie da się słuchać. Natomiast jej drugi podcast "Tu Okuniewska" polecam bardzo mocno, być może odczaruje on ją w Twoich oczach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dekonfitura jakoś tak się stało, że kiedyś słuchałem jej podcastu i jakbym miał jej bronić, to ona nie mówi, że te wszystkie toksyczne sytuacje, to jest coś normalnego i ona nie popiera tego, ale po prostu mówi jak jest


Też wielokrotnie miałem myśli, których by nie powstydzili się incele, ale no skoro tyle ludzi, tyle kobiet tego słucha, to chyba rzeczywiście tak wyglądają problemy wielu osób


Ona chyba nie robi z siebie
  • Odpowiedz
@dekonfitura no zgadzam się ogólnie, po co to wydawać jako książkę i po co to czytać to nie wiem, jeszcze jakby ona to pisała we współpracy z jakimś psychologiem czy innym terapeutą, to to by mogło być ciekawe
  • Odpowiedz
@smierdakow > po co to wydawać jako książkę

Na pewno nie wiesz? ( ͡º ͜ʖ͡º) pierwszy nakład się sprzedał w kilka dni ( ͡º ͜ʖ͡º)

@dekonfitura sama posiadam, bo również dostałam w prezencie :) nie przeczytałam, bo mi się nie chce, więc na temat książki nie będę się wypowiadać, ale słuchałam wielu podcastów na początku działalności "ja i moje przyjaciółki idiotki" i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dekonfitura: przez takie książki, które laski biorą jako poradniki zostają później starymi pannami, albo wikłają się w związki z odpadami, bo nikt normalny ich nie chce. Szczytem #!$%@? były książki o zołzach, że #!$%@? trzeba być zołzą i nie szanować partnera etc. Moja ex była wielką fanką twórczości tego typu, która tylko pogłębiła jej dwubiegunowość i #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Vilyen dziwne, nie mam Oo niestety, ale nie, to prezent i głupio byłoby mi w głowie sprzedać go, jeszcze psiapsi by przyszła i się spytała o nią i z żenady bym się poskręcała :( ale widzę, że jakieś srogie ceny są na olx, nawet 100, najtańsza za 55, przecież na stronie okuniewskiej kosztuje 69plus wysyłka, o co tu chodzi
  • Odpowiedz
@Vilyen: a interesuje, bo sprawdzałam przed napisaniem ci komentarza czy może i tam by nie było jakieś okazji, ale szukałam na szybko wpisując tylko 'ja i moje przyjaciółki idiotki' i nic nie wyszukało, dlatego napisałam tylko o tym olx zdziwiona. także gratulacje, dobry interes! :)
  • Odpowiedz