Wpis z mikrobloga

@ksardas: Generalnie porównałeś sobie jak mogą się regulować oba źródła? Jakie infrastruktury wymagają? Jak są podłączone do sieci? Ile zużywają surowców na mwh? Jaka jest dostępność obu? Ile działa dana elektrownia?itd. ? bo to ma poważne implikacje w kosztach.
Źródło wiatrowe żeby dorównać mocy zainstalowanej w atomie to przewymiarowanie 3 krotne a nawet i więcej.
@ksardas: mówisz słabo wygląda. Na dziś dzień w samych niemczech 20% rachunku za prąd idzie na transformacje. Od dawna niemiecka sieć się chwieje oczywiście rozbudowy pomogły nieco ale i nastapiła rozbudowa mocy. Elektrownie gazowe które są w reżimie interwencyjnym też nie zbudowano za darmo i nie stoją za darmo.
Powiedz mnie jedną rzecz czy siedzisz w tym zawodowo?
to co piszesz odnodi się do tco


@ksardas: to proszę kolego o wy listowanie mi tego co w TCO jest. Bo raczej chyba nie to co myślisz. Bo definicja to:
The total cost of ownership (TCO) is the cost to buy something plus the cost to operate it over its useful life

i chyba nie zrozumiałeś o co ja zapytałem.
@CukrowyWykop sam jeździłem oglądać magazyny energii w De i bardziej nasza sieć się rozchwiana niż niemiecka.
Podstaw dotyczących TCO nie będę tłumaczył wygogluj to sobie, szkoda mojego czasu.
am jeździłem oglądać magazyny energii w De


@ksardas: patrz a ja projektowałem bloki. To dostanę odpowiedź na te tematy odnośnie infrastruktury, sterowania sieci itd. Chyba powinieneś te tematy znać czy znowu się będziesz zasłaniał TCO?

De i bardziej nasza sieć się rozchwiana niż niemiecka.

Jak się puszcza prądy karuzelowe przez sieć sąsiadów? Z reszta jak jest tak dobrze to po co aja budować autostrady prądu? Pewnie też dlatego francja i północ
@CukrowyWykop o projektant bloków ( ͡º ͜ʖ͡º)
Zawód zmierzchowy, jak dorozkaż, czy górnik. Tylko że górnik jeszcze coś zarobi.
W tym czasie gdy cały świat zarabia świetnie na oze, a Niemcy którzy mają wysokie ceny energii, ale też wysokie pensje w firmach produkujących infratrukturę do OZE, nasi pseudo inżynierowie będą dalej zaklamywali rzeczywistość. Klepiąc biedę, bo nie znając nawet tak podstawowych definicji kosztowych jak tco.
Zawód zmierzchowy, jak dorozkaż, czy górnik.


@ksardas: i ktoś kto ma wiedzę jak to działa xD A i misiaczku oze nie może pracowac bez bloków gazowych. Ty wiesz o czym w ogóle mówisz?

W tym czasie gdy cały świat zarabia świetnie na oze,


LOL chłopie, na świecie buduje sie ogromną ilość mocy atomowych i węglowych. Zarabia xD Człowieku walą w to subsydia przemysł i odbiorcy płaca jak za zboże dzięki "taniemu"
@CukrowyWykop No kończ kończ, i idź projektować te bloki bo tyle się u nas ich buduje że hoho. Wysrywasz długie posty, w których nie wiadomo o co dokładnie ci chodzi bo piszesz o pisie, o tym że się buduje elektrownie węglowe (No w Indiach, Chinach i pakiestanie xd), jakiejś infrastrukturze inaczej ułożonej (tutaj to już popis wiedzy inżynierskiej xd) nie odnosząc się do tego co piszę. Domyślam się dlaczego xd
jakiejś infrastrukturze inaczej ułożonej (tutaj to już popis wiedzy inżynierskiej xd)


@ksardas: misiu ja ci zadałem konkretne pytania(na początek ogólne) odnośnie regulacji itd. weź się przyznaj że nie masz pojęcia o czym mówisz(nie miałeś pojęcia nawet że oze wymaga tradycyjnych bloków xD) i potrafisz rzucać tylko termin TCO. Ale byłeś widziałeś magazyn energii pewnie kolejny polaczek kopie rowy w niemczech pod to xD

nie odnosząc się do tego co piszę.


ale
@ksardas: mogę już cię miażdżyć. Blomberg jest płatny.

That means that a 3.2GW nuclear power station has to be matched by 3.2GW of expensive ‘spinning reserve’ that can be called in at a moments notice.


Ale #!$%@?, ustawy określają ile ma być rezerw wirujących. Nie jest tak że w sieci istnieje zdwojona ilość bloków w rezerwie . Ogólnie żadnym zaskoczeniem nie jest toż istnieje rezerwa wirująca czy zimna rezerwa(musi być bo
tak IRENA jest głupia, BCG jest głupie, ty jesteś mądry.


@ksardas: ale co irena jest głupia umiesz czytać? Napisałem ci że tam skupiono się na wycinku nie cąłości. Ty się tasujesz do tego że ktoś da ci subsydia postawisz wiatrak i powiesz no jest tanio. A tu trzeba przebudować całe KSE, zbudować elektrownie gazowe(polecam zobaczyć jak teraz mocno leca elektrownie gazowe w niemczech) W tym raporcie nic nie ma. Zwróciłem uwage
@CukrowyWykop masz jakieś projekcje ze kopie doły, przykre trochę jest to że nie trafiają do ciebie żadne argumenty, a argumentację masz jak mielczarski który na zakłamywaniu rzeczywistości zaszedł daleko, ale wszyscy i tak się z niego śmieją.
Biedni ludzie, zarówno materialnie, jak i intelektualnie.
przykre trochę jest to że nie trafiają do ciebie żadne argumenty,


@ksardas: ale ja zmiażdżyłem twoje argumenty technicznie. Nawet pokazałem ci jakie sa moce dla k215. Gówno stronki i raporty dotyczące wycinka tematu nie omawiające kosztu transformacji i sposobów regulacji. Nawet się do tego nie osniosłeś. Ciekawe dla czego? brak wiedzy? To jak z tą regulacją jest, brednie że się nie da regulować podstawy sieci to może prawda?

a argumentację masz
@CukrowyWykop do ciebie i tak nic nie dociera to po co mam Ci tłumaczyć. Mielczarskiemu też nie przetłumaczyłem to po co mam to robić. Zarabiam na energetyce już od dekady,. Bcg to shit, Irena kłamie, ty jest mądry, dałem Ci radę, idź zarabiaj na tej wiedzy xd
A k215 wsadź se w dupe xd
Mogę się spuszczać nad dominacją sofc nad pemami, a pamow nad alkalicznymi, ale po co xd
Zarabiam na energetyce już od dekady,


@ksardas: kolejny co nie wie nawet czym steruje xD Czyli jak myślałem kolejny dyletant-inżynier których w biznesach nie brakuje i wiecznie po nich trzeba poprawiać.

Mogę się spuszczać nad dominacją sofc nad pemami, a pamow nad alkalicznymi, ale po co xd


W skrócie znasz się na bateryjkach a nie na KSE. Teraz już wiemy skąd przytaczanie bredni, ty zwyczajnie nie rozumiesz jak to działa. I
@CukrowyWykop ty nawet baterii od ogniw nie rozrozniasz xd, a analizy rozpływow sieciowych robiłem jak blok utozsamiales z miejscem gdzie mieszkasz. Xd
Idź poprawiaj, i bądź biedny gdzie indziej. Xd
a analizy rozpływow sieciowych robiłem jak blok utozsamiales z miejscem gdzie mieszkasz. Xd


@ksardas: tak robiłeś po czym na dowód twoje wiedzy która ma to potwierdzać przytaczasz strony gdzie regulacji bazy sieci nie da się robić, potrzeba x2 rezerwy wirującej w sieci, robisz rozpływy i łykasz takie rzeczy jak pelikan. Coś się tu nie dodaje. To ostateczny dowód że do branży napływa już byle kto. Wiedza o regulacji sieci na poziomie
@CukrowyWykop przypominasz mi mentalnością ludzi których poznałem na polskich elektrowniach i elektrociepłowniach, albo speców z energopomiaru albo innego energoprojektu. Oni są najmądrzejsi i siedzą na tych zapyziałych stanowiskach za 5brutto. Skąd wiesz ze jestem po 30 jeśli napisałem że 10 lat zarabiam na energetyce? Ty masz takie dziury w logice że nie powierzyłbym ci kiosku ruchu do prowadzenia, ale tacy właśnie zajmują się sieciami xd.
Ty masz takie dziury w logice że nie powierzyłbym ci kiosku ruchu do prowadzenia, ale tacy właśnie zajmują się sieciami xd.


@ksardas: nie ma jak twoja logika z wyżej. Wiedza z #!$%@? stronek i nie możność odpowiedzenia na moje zarzuty techniczne. To jest proszę państwa profesor energetyki. 20 lat pracował przy kopaniu rowów a teraz 10 lat w energetyce xD A jak sie tak tasujesz już do niemców to ja byłem
@CukrowyWykop nieustannie obrażasz mnie, zakładasz nieprawdziwe fakty i insynuujesz teorie z dupy. Gdzie się tasuje do Niemców? Oczekiwałeś źródeł, dostałeś jest, dyskredytujesz je, nie mając argumentów. Już trzy razy miałeś skończyć te dyskusję. Jak można rozmawiać z kims kto prezentuje tak niskie standardy?
Idź projektuj dalej xd
Na odbiorach zawsze najbardziej ciśniemy projektantów, domyśl się dlaczego, xd
akładasz nieprawdziwe fakty i insynuujesz teorie z dupy


@ksardas: powiedział człowiek którego "fakty" to przeze mnie skomentowane powyżej banialuki z stornek www(do których się nawet nie potrfisz technicznie odejść chyba że licząc coś o wsadzaniu sobie w dupę k215). Albo że na cała sieć rozciągasz raporty irena dotyczące wycinku sprawy. I ty masz 10 lat doświadczenia i coś liczysz ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak jest, każdy z
@CukrowyWykop oczekiwałeś źródeł dostałeś je. Powyższe linki czy to bcg, czy Ireny to wiedzą powszechna, nikt jej nie kwestionuje. Dlatego mógłbym znaleźć inne źródła, ale po co, i tak nic nie dotrze.
Idź projektuj mówiłem, na odbiorach pośmiejemy się z projektantów.
oczekiwałeś źródeł dostałeś je


@ksardas: po czym wskazałem ci błędy z komentarzami. Potwierdziłeś że nie wiesz za dużo o działaniu sieci. Nie odniosłeś się ponieważ nie wiesz jak.

Powyższe linki czy to bcg, czy Ireny to wiedzą powszechna,


Weszliśmy w fazę zaprzeczenia. Te linki z przed ireny już nie legitne, bo dostałeś po mordzie od prawdziwego inżyniera. Ty nie kumasz że sam pokazałeś swoją nie wiedzę, każdy inżynier z energetyki mający
@CukrowyWykop gdzie potwierdziłem ci ze nie wiem nic o dzialniu sieci? Xd
A i dzięki że założyłeś że jestem handlowcem, bo nigdy w sprzedaży nie pracowałem, twoja sugestia to pudło, jak i wybór ścieżki zawodowej xd
Dostałem w mordę od prawdziwego inżyniera xd dzisaz skąd was biorą xd
Jakbym Ci wysłał teraz dyplom inżyniera energetyki to wpłaciłbys 20k zł na akcje charytatywną? Bo założyłeś powyżej że nim nie jestem więc nic nie
gdzie potwierdziłem ci ze nie wiem nic o dzialniu sieci? Xd


@ksardas: poprosiłem cię o źródła, wrzuciłeś mi banialuki o rezerwie wirującej itd. Jako człowiek podobno z ogromna wiedzą to nie wiesz jak to działa? Nawet w jednym poście do moich informacji się nie odniosłeś mea culpa chyba że liczysz to o wsadzaniu sobie w dupę k-215. Jak mówiłem faza zaprzeczania.

Jakbym Ci wysłał teraz dyplom inżyniera energetyki to wpłaciłbys 20k
@CukrowyWykop No nie wpłacisz tyle bo jako projektant to ty 20k widziałeś
Xd
Prawdziwy inżynier, fach w ręku, no jak dorozkaż czy kaletnik.

Na odbiorach nigdy nie rozmawiamy o wykopach, tylko projektantach i efektach ich #!$%@? pracy po #!$%@? polskich uczelniach i jeszcze gorszym doswiadczeniu, przyjdź kiedyś, posiedzisz w kącie i posłuchasz
No nie wpłacisz tyle bo jako projektant to ty 20k widziałeś


@ksardas: już ci chłopaczku napisałem że byłem nie tylko projektantem ale uruchamiałem je po czym optymalizowałem także hajsy wpadają ale to jeszcze jak jeździłem. A sam mam już obecnie firmę działająca w it i automatyce. Dlatego kisnę z ciebie xD Bo ty jesteś od #!$%@? lokalnie na tych budowach nie ja.

Prawdziwy inżynier, fach w ręku, no jak dorozkaż czy
skąd:

Na odbiorach nigdy nie rozmawiamy o wykopach

czyli jeździsz

@ksardas:

mam stacjonarna pracę w biurze.


czyli handlarzyna albo ten znienawidzony projektant albo co gorsza inspektor a kto nimi zostaje wiadomo. Pewnie 1800 jeuro u niemca a po pracy malboro i vip z ichniejszej biedry.

Ależ kisnę, czy twój pracodawca wie że nie wiesz jak działa podstawa sieci albo jak regulują się w ciągu dnia bloki węglowe? Jak ty z kolegami
@CukrowyWykop No pisałem Ci ze nie handluje xd
Nie pracowałem nigdy w Niemczech, ani dla Niemców xd
Cały czas zakładasz coś co jest kompletną bzdurą i nieprawdą, nie mając pojęcia o pracy sieci. Xd
Ciągi myślowe jakieś pokrętne.
Ciągi myślowe jakieś pokrętne.


@ksardas: co dopiero twoje, gdzie świadectwem tego że się znasz są bzdury które byle student powinien obśmiać. To jak tam już powiedziałeś szefostwu że nie wiesz jak działa KSE i żeby ci powiedzieli jak bloki się regulują? Czy nadal będziesz pitolił o raportach irena nie wspominając o kompromitujących cię linkach? 10 lat doświadczenia i takich rzeczy nie wiedzieć....
@ksardas: jak mam projektować teraz bloki jak mam firmę działającą w dwóch różnych dziedzinach i zarabiam nieźle a taki poalczek jak ty siedzi pewnie za 8k brutto z nagrodami.

za te 5k pewnie co zarabiam tylko przypadkiem w ciągu ostatnich trzech lat kupiłem sobie trzy nieruchomości w jednym z największych polskich miast. A ty pewnie na budowie z kolegami tasujesz się do bateryjek xD

wracaj do tych swoich bteryjek nie wiedząc
@CukrowyWykop kto ci powiedział że podpinam bateryjki? Akurat niemieckie magazyny analizowaliśmy jak pracowałem w jednej z 3 największych firm energetycznych w pl. I tam dystrybucyjni byli jak ty, dużo mówili, ale niezbyt składnie.
I tam dystrybucyjni byli jak ty, dużo mówili, ale niezbyt składnie.


@ksardas: ale co wam mówili że pracujecie w tych firmach a nie macie pojęcia jak sieć działa? Wyjasnij mi jak analizowałeś maszynę jak nie masz pojęcia jak działa turbina parowa i jak reguluje się sieć? Ponadt wszelką wątpliwość to udowodniłeś że nie masz o tym pojęcia. A teraz się wijesz że co to nie robiłeś i jak to ja nie
@ksardas: naucz się czytać. I ostatni raz bo masz nieźle nawalone pod garem. Podesłałeś mi linki które maja rzekomo pokazywać ile to nie wiesz. Pierwsze linki zmiażdżyłem z #!$%@? o nie możliwości regulacji bloków czy rezerwie wirującej. Jako inżynier po przeczytaniu tych bzdur powinieneś się śmiać a ty nawet nie wiesz że to jest źle. Podałem ci jak to naprawdę wygląda twój komentarz odośnie k-215 sobie możesz znaleźć.
Potem wrzuciłeś raporty
@CukrowyWykop oczekiwałeś źródeł dostałeś je, nie zrozumiałeś ich. Dlatego pisałem Ci o tco, którego nie sprawdziłeś, tam będziesz miał koszty sieciowe. Proste, ale trzeba ruszyć główką. Ale kiedyś się nauczysz, nie przejmuj się.
oczekiwałeś źródeł dostałeś je, nie zrozumiałeś ich


@ksardas: jak mogłem nie kumać jak je zmiażdżyłem chyba że ty twierdzisz że podstawy sieci nie da się regulować, nikt nie buduje atomutd. Nawet ci cytaty wstawiłęm. Pokazałem ci jak reguluje się blok k-215. ale z kim ja gadam typy po państwówce gdzie największe stężenie idiotów po znajomości i odpadów które do prywatnych się nie nadają. chwalenie się że pracowało się w pge czy
@CukrowyWykop zmiażdżyłeś xd
Specjalista dorozkaż od bloku k-215 xd
Ubóstwo energetyczne w Niemczech jest niższe niż pl tak a propos.
Regulujesz normalnie sieć, herce produkujesz i leci xd prosto do projektantów bloków, czyli tych którym w życiu nie wyszło.