Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej Mirki,
Chciałem dziś podzielić się czymś, czego nie brałem pod uwagę przy kredycie i chyba wielu z was też nie. Otóż w tym momencie jestem totalnie zablokowany jeśli chodzi o zmianę pracy. Pracuje na magazynie (trochę fizycznie + trochę w biurze), mam te 3200 netto z nadgodzinami. Po ostatniej podwyżce stóp jestem ostro zesrany o robotę. Moja rata za listopad + jakaś pożyczka to 1318zł. Jakieś oszczędności oczywiście mam na wypadek straty pracy, ale wtedy raczej musiałbym zawiesić spłacanie kredytu. Wiadomo, że podwyżki jeszcze będą i przez to już wiem, że na żadne wakacje nie pojadę :(
Najgorzej, że niby brałem to wszystko pod uwagę, w sensie te podwyżki stóp, ale nie zakładałem takiego combo z inflacją i ogólną drożyzną wszystkiego :/ Jestem trochę w dupie, bo dom, który kupiłem jest do remontu i jeszcze w nim nie mieszkam. Planuję przeprowadzkę od rodziców za 4 miesiące, ale szczerze nie wiem, czy tego wszystkiego nie zacząć odkręcać... Staram się w pracy jak mogę, nie odmawiam nigdy zostawania po godzinach, nikomu staram się nie wadzić itd. Ale co będzie jak rata wzrośnie do 1700-1900zł? A w firmie będą szukać oszczędności i mnie zwolnią? Wiem z symulacji, że jest to możliwe. Serio nie wiem co wtedy.
Tak tylko się chciałem wyżalić, bo za bardzo nie mam komu :/
Rozważam jeszcze wyjazd za granicę na jakiś magazyn, zarobienie tych eurasków i spłacenie kredytu. Dopiero powrót tutaj. Tylko czy jest sens się tak męczyć? W tym roku skończę 30 lat, nie tak sobie wyobrażałem siebie w tym wieku :(
#podwyzki #inflacja #wydatki #finance #nieruchomosci #kredyt

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61cb60170ed247000a921e03
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 13
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

Staram się w pracy jak mogę, nie odmawiam nigdy zostawania po godzinach


To jest droga do bycia pomiatanym i wyrzuconym z pracy.

Pracuj dalej i rozsyłaj swoje CV i chodź na rozmowy o pracę, ale z podejściem, że szukasz porządnej pracy za porządne pieniędzy i niech nie marnują twojego czasu.
  • Odpowiedz
@Tenczlowiektutaj: sorry ale taka rata 1300 zł to nic , nawet jak straci pracę to jest w stanie iść do gówno roboty jeść chchoszki i spłacać ratę, problemem jest jak ktoś duzo zarabia i ma ratę 5k i traci prace bo wtedy może błyskawicznie wpaść w spirale zadłużenia.
  • Odpowiedz
Chciałem dziś podzielić się czymś, czego nie brałem pod uwagę przy kredycie i chyba wielu z was też nie. Otóż w tym momencie jestem totalnie zablokowany jeśli chodzi o zmianę pracy. Pracuje na magazynie (trochę fizycznie + trochę w biurze), mam te 3200 netto z nadgodzinami.


@AnonimoweMirkoWyznania: podstawowa zasada jest taka, że kto bierze kredyt zarabiając 3k? xD Gdy 3k to już jest prawie minimalna, która przez inflacje zaraz znowu zostanie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Poduszka finansowa! Przecierp kilka miesięcy - odkładaj jak największą ilość kasy!
Ja przy 8,5k dochodu na 5 osób i kredycie ~1,5k na dom (na szczęście wziąłem stałe oprocentowanie - jeszcze 4 lata - i 130 zł z tego to jeszcze przez rok ubezpieczenie na życie). Przez rok odłożyłem 20k a zaraz wskoczy 13stka 6k i zwrot z podatku 4k. Teraz jeśli jedno z nas straci pracę to 6 miesięcy mam
  • Odpowiedz