Wpis z mikrobloga

Kolego @solimoes co zakładałeś już 3 razy temat odnośnie cen gazu siejąc dramaturgię jak to więcej zapłacisz. Z racji że tagujesz wulgarnie wpis, to spada - lub sam kasujesz ¯\(ツ)_/¯

Zamieściłeś w ostatnim poście 3 faktury. Pierwszą z kwotą zaliczek w 2021, drugą z symulacją na rok 2022, trzeci z wyrównaniem za rok 2021. Zaliczek płaciłeś jak pamiętam 34 zł. Roczne rozliczenie miałeś na coś koło 700 zł z dosyć dużą dopłatą. 3 faktura to symulacja na rok 2022 z kwotą 120 zł.

Teraz się tak zastanawiam, czego nie rozumiesz?
Zużyłeś w 2021 więcej gazu niż miałeś wyliczone - więc zamiast płacić koło 60 zł miesięcznie, płaciłeś po te 34 zł.
Gazownia widząc Twe zużycie w okresie co 2 miesiące, wyliczyła Ci 120 zł rachunku płatnego co dwa miesiące w 2022 roku - roku z wyższymi cenami. Czyli tyle ile praktycznie zużyłeś w 2021 będziesz tak samo płacił w 2022 ¯\
(ツ)_/¯

Nie kręćmy małysza tam gdzie nie trzeba.

#lodz
  • 14
@solimoes: no to jesteś ewenementem w skali kraju, że Ciebie drastyczne podwyżki gazu dotknęły już w 2021.
Skoro palisz tyle samo gazu pod herbatkę, zupkę czy mielonego co w roku 2020 - idź do gazowni, niech sprawdzą licznik. Bo nabijanie 2-3x większe zużycie niż było jest poważnym problemem. No chyba że masz somsiadów którzy położyli na Tobie łapkę.

Lecz mało poważne są Twoje zarzuty w momencie gdy wrzucasz fakturę z ROZLICZENIEM
pokaz ile zuzylas wczesniej


@programista15cm: dokładnie.
@solimoes: w rocznych rozliczeniach masz tabelkę z zużyciem, wrzuć obie z 2020 i 2021. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Bo na razie tylko wiemy że płaciłeś 34 zamiast 60, a nowe rozliczenie na 2022 podaje prawidłową stawkę dwumiesięcznego rachunku.
żebym wiedziała ska ta niedopłata


@solimoes: przez to że jest większe zużycie niż było wyliczone? Jest to proste jak konstrukcja cepa.
Skoro od 10 lat działasz na jednym mieszkaniu, co roku były podobne rachunki to coś jest nie tak skoro nagle z 34 zł powinno się płacić 60 zł ( ͡º ͜ʖ͡º)

Zobacz na moim przykładzie. Wyliczone miałem 44kWh na dwa miesiące, po rozliczeniu rocznym wyszło
źródło: comment_1640638854z9KvBBke56KRSifKuDZg74.jpg
co było wulgarnego w moich wpisach się pytam a nie Twoje wyliczenia


@solimoes: tagowanie. Nie będę cytował, by i mi nie zdejmowali.
Nie pytasz o wyliczenia? Kręcisz aferę że będziesz płacił miesięcznie 100 zł więcej niż dotychczas, a gdy Twoja teoria została obalona to Twym największym problemem jest to jaki wulgaryzm używałeś w tagowaniu ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ach ludzie, powagi trochę.
@solimoes: musisz się skarżyć do moderacji, nie do mnie ( ͡º ͜ʖ͡º) też popieram określenie tego tagu, lecz nie po to zakładałeś ten temat i nie czaję po co zmieniasz teraz temat?
Już zrozumiałeś o co chodzi z Twymi rachunkami że masz inny problem? ( ͡º ͜ʖ͡º)
nie, nie zrozumiałam co z moimi rachunkami bo to są po prostu podwyżki rządu pod beneficjentów


@solimoes: ja rozumiem chęć kręcenia afery, ale róbmy to z głową tak aby nie wyglądało to na fejki ( ͡º ͜ʖ͡º)

jestem ONA nie ON jak by co


@solimoes: no to wszystko wyjaśnia ( ͡º ͜ʖ͡º)

A Twoje rachunki są adekwatne, w 2022 symulacja