Wpis z mikrobloga

Revolut czy eMakler od mbanku?
Planuje raz w miesiącu rzucić stówkę/ dwie na inwestowanie długoterminowe a przede wszystkim poznanie tej zabawy. Gdzie wygodniej będzie założyć konto? Słyszałem ze na revolucie od razu tez można inwestować w krypto. Co polecacie? #gielda #kryptowaluty #bitcoin
  • 32
@FxJerzy: Czyli całkiem odpuścić? Miałem na celu po prostu co miesiąc jakby odkładać bo uważam, ze to lepszy pomysł niż trzymac w szufladzie czy na koncie a to są takie kwoty które mogę stracić bez żalu
Tak wlansie widziałem, ze 19 zł odbijają + 0,19%. Czyli lepiej wypada revolut dla moich potrzeb?


@Zjakub7: Revolut pozwala chyba na kupowanie części akcji. Ale nie używam na co dzień, więc nie doradzę
@FxJerzy: Myślałem nad czymś takim ze będę lokował właśnie tyle ale powiedzmy w btc/ tesla/ inne firmy rzeczy które wg mnie są przyszłościowe. Nie chodzi o handel tym tylko kupowanie jakiś części i po roku lub kilku latach mieć cokolwiek. Nawet jak miałoby to wyjść na 0 lub minus to tak dla czystej próby inwestycji albo bardziej czegoś na zasadzie skarbonki
@Kuklak: Jak dobrze rozumiem pojęcie kupowania części akcji to wlansie czegoś takiego potrzebuje, żeby kupić np 0.5629 akcji Google (czysty przykład) bo wiadomo ze za tą 100 to nie poszaleje w innych warunkach :
ak dobrze rozumiem pojęcie kupowania części akcji to wlansie czegoś takiego potrzebuje, żeby kupić np 0.5629 akcji Google (czysty przykład) bo wiadomo ze za tą 100 to nie poszaleje w innych warunkach :


@Zjakub7: Tak. Tylko wtedy to nie jest prawdziwa akcja tylko jakiś instrument pochodny
@Kuklak: Jasne, a wiąże się z tym jakieś ryzyko/ ograniczenie czy jedynie nie ma się świadomości ze ma się cała akcje od kogoś tylko jakaś tam cześć przez osobę 3 jakby
@emjot86: a co sądzisz o binance? Dużo słyszałem o tej stronie i co do stakingu słyszałem ze tam wystarczy krypto mieć kupione i osetki dostaje się automatycznie. Nie jest wymagane zamrażanie na jakiś okres itp
@Zjakub7: jak dla mnie to Revolut będzie dla ciebie naprawdę spoko opcją na początek. Można kupować ułamki akcji, a więc bez problemu będziesz mógł odkładać sobie tą stówkę czy dwie miesięcznie, a w mojej opinii lepiej je wrzucać właśnie w akcje niż jakieś konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 0,1%. Tylko kupuj jakieś "pewniaczki" w stylu Microsoft, Apple, Google itp.

Nie wiem do końca jak to jest formalnie z posiadaniem tych akcji, ale
@Zjakub7: w revolucie nie kupujesz prawdziwych krypto/akcji a przynajmniej nie masz takiej gwarancji ale w mbanku za stówkę to 20% zejdzie na wystawienie zlecenia. Kiedyś liczyłem to od 30k warto mbank.

W sprawie revoluta odezwij się na PW bo może są jakies reflinki to dorzuce coś wiecej niż daje sam revolut :)