Wpis z mikrobloga

Revolut czy eMakler od mbanku?
Planuje raz w miesiącu rzucić stówkę/ dwie na inwestowanie długoterminowe a przede wszystkim poznanie tej zabawy. Gdzie wygodniej będzie założyć konto? Słyszałem ze na revolucie od razu tez można inwestować w krypto. Co polecacie? #gielda #kryptowaluty #bitcoin
  • 32
@Zjakub7: Załóż sobie konto na T212, zrób sobie własny diagram z akcjami albo skorzystaj z gotowego, podepnij kartę, ustaw sobie automatyczny miesięczny albo dwutygodniowy pobór z konta i alokacje pieniędzy. Nie zaglądaj przez pare lat.
@Krupier: Widzę, ze mnie rozumiesz. Dokładnie ta sama myśl mną kieruje. Wiem ze tak będę w stanie to odlozyc nie to co jak będzie leżało na koncie a tez przy okazji zaczerpnę pewną wiedzę. A co do kupowania to dokładnie o tym myśle tesla, Microsoft, Apple takie giganty co raczej jest w miarę pewny może mniejszy bo mniejszy ale jednak zysk. Cieszę się, ze znalazł sie ktoś kto do końca ogarnął
@pieczywowewiadrze: do krypto przekonałem się jednak na stronie crypto.com a revolut trzyma mnie przy tych akcjach bo można kupować jakieś części i z tego co widzę nie maja jakiś prowizji wygórowanych. A czy kupuje prawdziwe czy tez symulacja oparta na rynku czy to ma jakieś znaczenie?
@Zjakub7: W Revolut prowizja za zakup jakiejkolwiek części akcji to 1$, w przypadku sprzedaży to samo. Masz jedną darmową transakcje w miesiącu. Możesz wykupić plan metal gdzie transakcje kosztują 0,01 $ ale sam plan to 49 zł/ miesiąc. Na krypto które nie są krypto pobierają 5% za kupno i sprzedaż + nie wrzucisz ich w staking. No i co pare miesięcy zmieniają regulamin na coraz gorszy i podnoszą opłaty. Sam wykalkuluj
@jerzy102: Revolut za kryptowaluty pobiera 2,5% dla darmowego konta i 1,5% dla tych platnych. Ale z tym, że to nie są kryptowaluty to prawda. Nie możesz ich wycofać na swój portfel, masz tylko udział w krypto kupowanej przez revo.

We charge a single, fixed fee for crypto conversions. This fee is 2.5% for Standard and Plus users (and 1.5% for Premium and Metal users). We don’t charge you any other fees