Wpis z mikrobloga

brak aborcji na zyczenie z publicznej kasy to nie jest zmuszanie do rodzenia dzieci


@ciemnienie: jeśli ktoś płaci składki zdrowotne, to owszem jest

Odpowiedziałam na tylko na twój komentarz o kosztach opieki nad ciężarnymi i noworodkami.


No to tak jeszcze nawiązując do kosztów, to wcale nie sądzę, aby wyłączenie wykształconej kobiety z pracy zarobkowej z powodu ciąży było szczególnie korzystne dla społeczeństwa.
  • Odpowiedz
@CocoJamboolin: aborcja na zyczenie, bez podstaw medycznych, ma niewiele wspólnego z opieka zdrowotna. Raczej więcej z medycyna estetyczna - poprawiająca komfort, ale nie sponsorujemy wszystkim korekty krzywego nosa lub zbyt małych piersi na NFZ, prawda?

Społeczeństwo bez dzieci nie przetrwa. Koniec.
  • Odpowiedz
@pomywacz: typie jedyne co ty możesz z takim chorym umysłem spłodzić to takie wysrywy w internecie
Oby żadna kobieta za żadne skarby cię nigdy nie wzięła za męża, bo grozi jej tylko cierpienie z twojej strony
  • Odpowiedz
aborcja na zyczenie, bez podstaw medycznych, ma niewiele wspólnego z opieka zdrowotna. Raczej więcej z medycyna estetyczna - poprawiająca komfort, ale nie sponsorujemy wszystkim korekty krzywego nosa lub zbyt małych piersi na NFZ, prawda?


@ciemnienie: Po pierwsze, opieka zdrowotna też jest po to, żeby poprawiać jakoś życia, a po drugie, wiesz jakie skutki zdrowotne dla kobiety ma ciąża i poród? Aborcja nie ma nic wspólnego z medycyną estetyczną. Jak w
  • Odpowiedz
@CocoJamboolin: oczywiście, ze wiem - byłam w ciąży i urodziłam dziecko.
Przerwanie ciąży na zyczenie to zwykła wygoda - ucieczka od wszelakich konsekwencji. Jeśli ktoś musi to robić, niech przynajmniej sam za to zapłaci.

Absolutnie nie jestem. Od kontrolowania płodności jest antykoncepcja, bardzo skuteczna w XXI wieku. Jeśli ktoś koniecznie musi przerwać ciążę, bo nie jest gotowy na zostanie rodzicem, niech sam to opłaci.
  • Odpowiedz
I płód oczywiście nie jest osobą, osoba posiada świadomość, samoświadomość, sprawny układ nerwowy, wspomnienia, itd.


@ziumbalapl: Jesteś pewien w 100%? Bo ogólnie zasada jest taka, że jak rozważasz zabicie czegoś i nie masz 100% pewności, że to człowiek, to jednak zakładasz, że to człowiek.
  • Odpowiedz
@Igbt: ale wy reprezentujecie sobą dno mentalne i intelektualne... zwłaszcza widać, to po infantylnych komentarzach z waszej strony... żałosne :D życzę miłego dnia! a co do kobiety... jedyny normalny związek to ten kobiety z mężczyzną ;) reszta to patologia tak samo jak skrobanie. tfu
  • Odpowiedz
oczywiście, ze wiem - byłam w ciąży i urodziłam dziecko.


@ciemnienie: po porównaniu z medycyną estetyczną raczej tej wiedzy nie widać

Przerwanie ciąży na zyczenie to zwykła wygoda - ucieczka od wszelakich
  • Odpowiedz
@CocoJamboolin: ciało kobiety zwykle dobrze regeneruje się po ciąży i porodzie. To feministki robią z tego stanu kompletna rzeznie, która niszczy ciało nieodwracalnie. Wychowanie dziecka to trud i wyrzeczenia, ale o tym czy chce się mieć potomstwo, myśli się przed seksem.

Jeśli ktoś nie chce mieć dziecka to stosuje antykoncepcję, która w XXI wieku jest bardzo skuteczna. Oczywista oczywistość.

Już mówiłam dlaczego ma płacić - ponosi konsekewnecje swojej decyzji o
  • Odpowiedz
To feministki robią z tego stanu kompletna rzeznie, która niszczy ciało nieodwracalnie


@ciemnienie: Depresja może mieć nieodwracalny wpływ nie tylko na ciało, a cukrzyca ciężarnych to też niewesola rzecz, drastycznie zwiększa szanse na zachorowanie - nie każda kobieta musi mieć ochotę ryzykować, weź to pod uwagę ;)

Społeczeństwo nie ma zadnego interesu w dokładaniu do przerwania zdrowej ciąży, to już wyjaśniłam.


Społeczeństwo ma interes w uszanowaniu autonomii cielesnej kobiety -
  • Odpowiedz