Wpis z mikrobloga

Jak wprowadzić nowego, młodego kotka do domu tak, żeby dorosła (7 lat) kotka to jak najlepiej przeżyła i żeby ten nowy kotek to ogólnie przeżył?

Mój plan to nieingerowanie w żadne bitki czy inne maltretowanie dopóki nie będzie groźnie dla małego i zamykanie go przez pierwsze dni na noc do spania w łazience.

Ktoś ma jakieś jeszcze porady na integracje?

#koty #kiciochpyta
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Cthulu23: Słyszałem, żeby nowego kota przez pierwsze tygodnie trzymać w osobnym pomieszczeniu, żeby się przyzwyczaił do nowego środowiska. A po uplywie 2/3 tygodniu wypuszczać kota na pare godzin do części wspólnych, aby się dogadał z drugim kitku. No i wiadomo, z miarę z upływem czasu wypuszczać na coraz dłużej.

Ale! Na necie jest mnóstwo informacji na ten temat :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Cthulu23: na początku w innych pokojach oddzielone całkowicie od siebie. Podrzucaj zapachy, żeby się oswoiły z nimi. Później widzenie ale nadal beż kontaktu tylko zapachowo i wzrokowo. Dopiero później spotkanie już normalne
@Cthulu23: ja mam starszego kota i sprowadziłam dwa małe gówniarze. Najpierw one musiały się zaaklimatyzować co nie było łatwe bo wzięłam je z podwórka. Potem po kilku dniach wzięłam starucha i pokazałam im małe ale tylko na chwilę. Zadowolony nie był ale wiedział już że są inne koty. Potem małe zamykałam w łazience z kuweta i spaniem w transporterze i czasem pokazywałam je Tygrysowi. Kiedy już się nie bały wypuszczałam je
Pobierz
źródło: comment_164045101059RP90rY9IZzxvsUmbBrJz.jpg