Wpis z mikrobloga

#apple #iphone
Dostalem w pracy mbpro, a sam kupilem sobie pierwszego iphona 13 pro. I nie czaje (moze jeszcze) o co tyle szumu. Mb sie grzeje jak #!$%@? poz tym dziala tak samo jak moj pc, tyle ze trzeba sie mocno przestawic na to jak dzialaja te pulpity i skroty. iOS jest strasznie malo zoptymalizowany pod katem latwosci obslugi. Czasami gest wstecz (przesuniecie palcem od lewej krawedzi) dziala, czasami nie - w sumie to zalezy od aplikacji, domysl sie. Czasami jest krzyzyk do zamkniecia, ale albo w prawym rogu albo w lewym, a czasami dziala przeciagniecie do gory. W androidzie masz guzik wstecz (albo jak ja mialem gesty i to wstecz dzialalo i od lewej krawedzi i od prawej). A tutaj szarpiesz za ta krawedz i nie wiesz czy cos zle robisz czy „sort tutaj wstecz dziala inaczej”. Juz nie mowiaz ze najczesciej jest guzik wstecz w lewym gornym rogu i jak ja mam to kliknac jedna reka? Jest masa takich malych rzeczy ktore w androidzie byly duzo lepiej przemyslane. Na razie przemawia jednak stabilnosc (ale android 4k-6k tez dziala stabilnie) i aparat i bateria.
Ale dzisiaj to juz apple przesadzilo. Wyciszony telefon zeby jak ktos dzwoni to nie obudzic domownikow. Telefon dzwoni i wszystko ok - same wibracje. Ale mbpro podlaczony do glosnikow bt pomyslal ze moge noe usluszec dzwonka wiec na pelnej #!$%@? zaczal dzwonic rownolegle. Mmm to ten slynny ekosystem i jak to urzadzenia apple najlepien dzialaja w grupach… 20k za telefon i laptopa…
  • 55
@daczka92 ale możesz się polansowac w Starbucks, i to jest dla użytkowników tego sprzętu najważniejsze.

Kiedyś gadałem z jednym wykopkiem, i wysłał fotkę pudełek jakie ma po sprzętach Apple... Pudełka stały w salonie. Na półce. Tak żeby wszyscy widzieli xD Czaisz, typ wystawiał śmieci w salonie xD

Głupota użytkowników Apple mnie już niczym nie zaskoczy xD
@daczka92: Wyciszyłeś telefon (pewnie suwakiem) to dlaczego mac tez miał zostać wyciszony? Od tego masz profile typu nie przeszkadzać, sen itp. Mogą być one synchronizowane między urządzeniami. Co do gestu wstecz to jakiś margines apek tego nie obsługuje. Natomiast fakt ze przyciski nawigacyjne są zwykle u góry to patologia, do niedawna nawet pasek adresu w safari był u góry… w takich przypadkach pomaga gest „Łatwy dostęp”
@Gwendeith: jakto oddaj na gwarancje? jak aplikacja nie obsluguje gestu wstecz to nie obsluguje i inaczej trzeba sie cofac albo zamykac okienko. szuram od lewej pare razy i sie okazuje ze "sory tutaj to robimy inaczej"
@WolfSky: dobry argument. sprzedam i nie bede uzywal telefonow. tobie juz podziekuje za komentarze
@praisesatan: jest ciezki. mialem wczesniej xiaomi mi 11 - wielkiego flagowca i byl lzejszy. czuc materialy premium ale jak
@daczka92: przycisk z boku iphone’a służy do wyciszenia iphonea (szok).
Jeśli nie chcesz przekazywania połączeń z iphonea na macbooka to wejdź w ustawienia iPhone-> telefon ->Na innych urządzeniach

Jeśli chcesz aby wszystkie Twoje urządzenia nie przeszkadzały Ci w śnie lub w innych stanach wymagających skupienia to otwórz:
Ustawienia ->tryb skupienia -> zaznacz „Na wszystkich urządzeniach”
Następnie w tym samym miejscu możesz ustawić zaplanowane tryby skupienia (ja mam Np nie przeszkadzać codziennie
intat8 - @daczka92: przycisk z boku iphone’a służy do wyciszenia iphonea (szok). 
Je...

źródło: comment_1640427408al2bRWQKLMzcBkDmZSR83X.jpg

Pobierz
@intat8: ok czyli tak naprawdę jedyna opcja jaka widze dla siebie to odlaczyc przekierowanie polaczen - pozbyc sie funkcji o ktorej tak wszyscy mowia czyli ta "spojnosc systemu"
@k__d: no wlasnie to jest najlepsze ze nie musze. sprzedam go i kupie sobie, nie wiem, zflipa. dam mu miesiac ale juz widze ze sie mecze. wlasnie to jest dla mnie telefon dla ludzi ktorzy nie umieja uzywac telefonow. dostajesz okrojone funkcje
@daczka92: Używałeś zawsze Linuxa/Windowsa oraz Androida, przechodzisz na inny system i się dziwisz, że jest „nieintuicyjny”. Daj sobie trochę czasu, zresztą zawsze to tak działa, ja jak korzystam z Win10/Androida to też irytuje mnie sporo rzeczy, które wydają mi się „nieintuicyjne”. Mnie w MacOS irytuje ten tryb pełnoekranowy, który działa całkowicie do dupy, dlatego musiałem sobie kupić w AppStore apkę, Magnet, żeby móc przesuwać aplikacje na krawędz ekranu, przez co dzieli
@kezioezio: no wlasnie na intelu jest :/ poza tym to sluzbowy. tak firma kupila i tak rozdala pracownikom. nie moja decyzja, nie mój błąd


@daczka92: No to rzeczywiście słabo, ja wróciłem do Maców dopiero w tamtym roku, po premierze M1, bo dopiero one spowodowały spory skok wydajnościowy, bateria trzyma sporo dłużej i praktycznie wcale się nie grzeją. Te z Intelem to szajs, przez który wycofałem się z używania Maców.
@kezioezio: bateria na macbooku dziala calkiem niezle.
ale oczywiscie rozumiem ze jest inaczej, ale wg mnie jest gorzej. nie znalazlem jeszcze rzeczy ktora bylaby wyraznie lepsza niz na androidzie, a znajduje nieintuicyjne rozwiazania.
dobra carplay dziala duzo lepiej w moim samochodzie - ALE nie ma komend glosowych a mapach google. z tego co czytalem problem zanany od dlugiego czasu.