Wpis z mikrobloga

Właśnie przypomniałem sobie że to już 22 lata bez Tomka Beksińskiego Wprawdzie tylko parę lat interesuję się rockiem a od jakiś 2-3 słucham sobie czasami jego archiwalnych audycji to jednak widać jakieś piętno które odcisnął na moim guście. Ostatnio słuchałem sobie całej płyty ''Stationary Traveller'' Poczułem tą moc tego co robił i dlaczego tytułowy utwór był tym ostatnim. Dla mnie to największy dziennikarz w historii polskiego eteru i mówię to bez cienia przesady. W sposób w jaki prezentował muzykę (np. genialny Marillion który swoją drogą uwielbiam) ciągle mocno mnie porusza. Mam nadzieję że przynajmniej tam na górze jest szczęśliwy choć mógł jeszcze wiele dobrego w życiu zrobić( ͡° ʖ̯ ͡°)
#muzyka #beksinski #80s #rockprogresywny
  • 10
@Nemo24: Z tego co znalazłem w Internecie bardzo lubił czytać teksty piosenek pomiędzy nimi. A z takich podobnych audycji to mi się przypomina bodajże ta z 1983 r. oparta o film The Wall z komentarzem Piotra Kaczkowskiego.
@katka2017: Ja mam w planach przeczytać zarówno tą książkę Weissa jak i biografię całej rodziny. Mam je w zasięgu to pewnie po Nowym Roku i sesji jak znajdę czas to to ogarnę. Tym bardziej że to jego życie było bardzo wciągającą historią.