Wpis z mikrobloga

Mam pytanko do ludzi co posiadają skaner diagnostyczny do samochodów. Auto opel corsa E, co jakiś czas wyskakuje kontrolka Check engine i ograniczona moc silnika i potrafi ona po chwili zniknąć albo po ponownym uruchomieniu samochodu.

I tutaj główne pytanie czy każdy skaner (chce kupić ten że zdjęcia) ma możliwość odczytania historii błędów które występowały ? Bo trochę słabo cały czas jeździć że skanerem i od razu jak wyskoczy błąd zjeżdżać gdzieś na parking żeby szybko go odczytać.

#motoryzacja #auto #obd2 #mechanikasamochodowa #warsztat #opel #elektronika
Pobierz Dumle007 - Mam pytanko do ludzi co posiadają skaner diagnostyczny do samochodów. Auto...
źródło: comment_1640164356QcLtrWdfTrSLourJoXdrSX.jpg
  • 10
@kajak98 ale jakich błędów bo elm to zasadniczo tylko błędy silnika jak to jest coś od innego systemu to nie pokaże tego wcale, ps są wyjątki w niektórych markach jak na się specjalny program.
@Dumle007: ja mam taki problem ze mój elm łączy się ze sterownikiem ale tak jakby nie jest w stanie nic sensownego odczytać.
Na początku mrozów wywalało mi check „Skontaktuj się z serwisem” zero kodu błędu itd, podłączyłem elma i nic, zero błędów. Kasować tez nie dał rady bo nic to nie dawało. Akurat świeczka zarowa strzelila, bo kapnalem się ze po chamskim odpaleniu, ale jednak zaniepokoiło mnie to ze nie mam
@kajak98: a wymieniłeś te świece na nową ? Auto odpala normalnie i jeździ, są jakieś objawy? A spróbuj zmienić język na angielski i oznaczyć jak będzie wyglądał komunikat. Ja jak miałem wymienić olej czy tam klocki hamulcowe to była informacja "awaria udaj się do serwisu" a po angielsku było napisane "Service vahicle soon"
@Dumle007: od razu czułem ze to swiece bez żadnych komunikatów, wymieniłem już komplet i pali jak szalony. Zmiana języka nic nie wnosi. Wtedy po prostu pojawia się „Błąd”- jaki? A pie%dol się, jedz do Opla. Co ciekawe w rok młodszej corsie z silnikiem 1.2, elm wszystko czyta, a tez komputer kod błędu pokazuje. W tym już nieee, bo by się krzywda komuś stała..
I tak właśnie jestem ciekaw opinii i waszego
@kajak98: opcom. Tylko coś nowszego niż wersja v1.59. Bo średnio sobie radzi.
I do interfejsu polecam program vaux com. Po angielsku, ale jest ciut lepszy od opcom.
Znajdziesz na necie, jak nie będzie w zestawie.

Tak ogólnie opel od 2015 przeszedł na diagnostyke online. Żeby zmieniać opcje trzeba łączyć interfejs z serwisem. Sps to się zwię. 40euro za godzine połacznia.
Ale samo zczytanie błędów ogarniesz opcom.
@cacyyy: dziękuje za poradę. No właśnie z tym to dop%erdolili, dla mnie to szczyt chamstwa xD
Chciałem dołożyć kamerkę cofania oryginalna, bo mam ten śmieszny kolorowy wyświetlacz, ale w serwisie tez mi powiedzieli ze trzeba się łączyć z serwerami żeby to zaprogramować xD