Wpis z mikrobloga

Chłop powinien wszystko, wszystko! Dom, pieniądze, wysiłek i nie powinien wymagać wiele, napewno nie powinien narzekać bo i tak ma szczęście że jest chłopem, to przywilej. W innym przypadku miękiszon. Baba nic nie musi, w zasadzie to jej się należy szacunek, a także w razie problemów pełne wsparcie, kiedy choroby to pierwszeństwo leczenia, o pierwszeństwie przechodzenia w drzwiach nie wspomnę. Więcej bab również w zarządach firm, natomiast w sortowniach śmieci nie, tam tylko chłop i to wtedy oczywiście jest miękiszon bez przyszłości.
  • 28
@Pozdzierany_Gumolit: Też tego nie rozumiem, a za dziewczynami latałem tylko jak byłem bo to miało sens. Widziałem związki innych i widziałem, że ok chłop się więcej stara, ale oboje w sumie wkładają w związek. A teraz jak widzę po 30 to latać za kimś to bezsens, starać się jak #!$%@? by być kogoś sługą? Tzn. ja wiem, że są różne związki i odezwą się tacy, gdzie jest po równo. GOOD FOR
byłem


@Asd15: *byłem młody(młody gdzieś wcięło). Swoją drogą mówienie młodym chłopakom "skup się na nauce" to największe bzdura i krzywda im wyrządzana. Sam w szkole średniej miałem kiepską średnią koło 3.0 bo PO CO ZAKUWAĆ JAKIEŚ PIERDOŁY, a na studiach już 4.5 bo nie dość, że stypendium to jeszcze głównie coś co mnie interesowało. W szkole średniej to można się skupić na tym, co ważne(matma+język)+ to na co człowiek ma zajawkę,
W tym czasie uciskane kobiety musiały zajmować się domem i dziećmi. No ale nie miały praw wyborczych.


@PanGerwant: w tym czasie kobiety też pracowały w fabrykach razem z dziećmi no i nie miały praw wyborczych a w świetle kodeksu cywilnego Napoleona (kodeks ten obowiązywał od początku XIX w. praktycznie w całej kontynentalnej Europie) prawnie miały status zbliżony do dziecka albo osoby niepełnosprawnej
@Pozdzierany_Gumolit: mnie bawi zmiana sposobu postrzegania moich opowiesci:
"jeśli to z mezczyzn robi sie mieso amratnie i w razie konfliktu dostaja karabin i powolanie a kobiety nie (realna dotychczasowa praktyka, komisje itp.) to powinno miec to odzwierciedlenie w prawach i przywilejach. Glos w wyborach powinien miec wieksze znaczenie, moze jakies ograniczenia w zakupie nieruchomosci? No nie wiem"

no i zwykle jest "haha anon gluptasie jaki seksizm nie mow tak"

Ale sytuacja
@PanGerwant: Mówię, że kobiety nie miały wtedy wyboru. Ani za kogo wyjdą ani co bedą robic, masowo umierały przy porodach. Do pracy przy dzieciach (nie jednym czy dwóch tak jak dzisiaj tylko 5-6) dochodziła cięzka praca w polu i w domu bo nie bylo ułatwień. Teraz kobiety mają latwiej tutaj się zgodzę ale nie 100, 200 czy 300 lat temu.
@Paula0404 a faceci mieli wybór jak wcielano ich do wojska? Co nie jest trywialną rzeczą, bo kończyło się śmiercią lub kalectwem. O takich rzeczach decydowała mała grupa ludzi u władzy, a nie kolektyw mężczyzn. Większość ludzi przez większość czasu w historii mieli ogólnie bardzo ograniczony wybór.

Wszyscy kiedyś mieli #!$%@?. Trzeba było zorganizować społeczeństwa tak żeby przetrwał gatunek i to było najbardziej optymalne. Zmieniły się czasy, mężczyźni rozwinęli cywilizację, technologię i ekonomię
@PanGerwant: No dobra, ale co w związku z tym, ze mężczyzli wymyslili większość rzeczy? Co ja jako kobieta mam zrobić? Kłaniać się wszytkim napotkanym meżczyznom (bo zadnego wynalazcy na 90% w swoim zyciu nie spotkam). Zwrócilam Ci uwagę, ze męzczyzni stworzyli swiat taki, a nie inny, odbierając kobietom wszelkie prawa w przeszłości. Kobiety miały wtedy #!$%@? cały czas, mężczyźni tylko podczas wojen, ktore przecież nie trwaly ciągiem po 100 lat. W
Te ułatwienia do domu dla kobiet też faceci wymyślili. I w polu na dobrą sprawę. I do pracy przy dzieciach. Nie przypisuję sobie ich zasług, bo ja nic nie zrobiłem, ale polecam sobie czasem nad tym podumać.


@PanGerwant: ale wiesz, że sporo wynalazków również kobiety wymyśliły? XD
np zmywarka

Pierwszy model zmywarki zbudowała i opatentowała Josephine Cochrane

albo kompilator

Dr Hopper wynalazła również kompilator, czyli program, który tłumaczy język pisany na
@Paula0404 ja zwróciłem uwagę natomiast, że mężczyźni nie stworzyli świata jaki jest tylko dopasowali role społeczne do zastanych warunków. W tym biologicznych. I nie, nie tylko podczas wojen mężczyźni mieli ciężko, a kobiety rzekomo cały czas. Większość śmierci w pracy zarówno wtedy jak i dzisiaj (dzisiaj jest to koło 96%) też ponosili faceci. Ogólnie wszystkie najcięższe i najbardziej wyniszczające rzeczy robili mężczyźni. Kobiety miały swoje role, również ciężkie, ale inne. I nastawione
@PanGerwant: Rozumiem, dlatego napisałam ostatnie zdanie. Z drugiej strony w media piszą co chca i podają taka narrację, a nie inną. Jednak zapewniam Cie, ze jest na świecie dużo kobiet, które wspierają swojego męża i nie są zaślepione tym co przeczytają na fb.
@Paula0404 to też prawda, szczerze mówiąc większość kobiet z jakimi mam styczność nie jest jakoś turbofeministyczna co o wszystko obwinia facetów. Zdarza się im, ale w takiej zdrowej proporcji mimo wszystko, a sam mam szczęście być z dziewczyną, która lubi swoją kobiecość i daje z siebie wszystko co najlepsze w naszej relacji, a ja staram się robić to samo. I tak chyba powinno być, mężczyźni i kobiety powinni współpracować uzupełniając swoje braki