Wpis z mikrobloga

@Fan_Morawieckiego: xD
A w tym twoim linku:
-wliczaja się 3x droższe papierosy i droższy alkohol
-nie zdajesz sobie sprawy z tego, że w Polsce jest dużo taniego żarcia które nie przeszło by na zachodzie.

Dodajmy do tego bezpłatną opiekę nad dziećmi, bezpłatną i działająca służbę zdrowia i wyjdzie, że na zachodzie jest taniej
  • Odpowiedz
A w tym twoim linku:

-wliczaja się 3x droższe papierosy i droższy alkohol

-nie zdajesz sobie sprawy z tego, że w Polsce jest dużo taniego żarcia które nie przeszło by na zachodzie.

Dodajmy do tego bezpłatną opiekę nad dziećmi, bezpłatną i działająca służbę zdrowia i wyjdzie, że na zachodzie jest taniej


@PiotrFr: Dokładnie, Eurostat kłamie, nie wierz im, tylko ruslan.tv mówi Ci prawdę.
  • Odpowiedz
@emyot2:

Łączy zachód Europy, ze wschodem.

Ceny zachodnie, a zarobki wschodnie.


można powiedzieć że zgrabnie to brzmi jak się chce ponarzekać na Polskę, ale spróbuj być uczciwy wobec siebie i porozmawiaj z Ukraińcem, niech ci powie jakie tam są ceny i jakie zarobki
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego: nie kłamie. Tak jak koszyk inflacyjny. Do twojego porównania cen wlicza paczkę fajek w Polsce za 15zl i za 45zl na zachodzie, piwo za 2zl i 1.5€, produkty spożywcze i wychodzi że jest 2x taniej xD.
Wystarczy przeczytać co się podsyła.

Ja widzę ile realnie wydaje na utrzymanie rodzina 2+2 w Polsce i w jednym z tych drogich krajów. Wydajemy tyle samo ale nie mamy kilkuletniego opla a dwa
  • Odpowiedz
nie kłamie. Tak jak koszyk inflacyjny. Do twojego porównania cen wlicza paczkę fajek w Polsce za 15zl i za 45zl na zachodzie, piwo za 2zl i 1.5€, produkty spożywcze i wychodzi że jest 2x taniej xD.

Wystarczy przeczytać co się podsyła.


@PiotrFr: Oczywiście. Dlatego, że paczka papierosów jest tam droższa, średnia wyszła dwukrotnie wyższa, a jakby papierosy kosztowały tyle samo, wyszłoby, że tam jest taniej. Tak było.

Ja widzę ile realnie wydaje na utrzymanie rodzina 2+2 w Polsce i w jednym z tych drogich krajów. Wydajemy tyle samo ale nie mamy kilkuletniego opla a dwa
  • Odpowiedz
Oczywiście. Gdybym nigdy nie wyjechał z Polski, to może bym uwierzył. W tym roku byłem na wakacjach na Ukrainie, w Hiszpanii, w Turcji, we Włoszech, w Czarnogórze, w Grecji, w Gruzji i w Egipcie. Co do Egiptu nie mogę się wypowiedzieć, bo byłem tylko w kurorcie, ale z pozostałych krajów tylko Gruzja była tańsza niż w Polsce.


@Fan_Morawieckiego: a widzisz, ja byłem (co prawda nie w tym roku), ale w
  • Odpowiedz
Ceny są niższe 2 razy niż na zachodzie


@Fan_Morawieckiego: mam znajomych przy zachodniej granicy, którzy regularnie jeżdżą na większe zakupy do Niemiec, bo jest często taniej i produkty są lepszej jakości (nie tylko ta słynna chemia jak proszki do prania czy płyn do mycia naczyń, ale również wędliny, nabiał, etc.) - także niestety, w PL są droższe i gorsze jakościowo produkty, takie są fakty
  • Odpowiedz
@DanteMorius: Jak byłem w Niemczech to powiedziałbym, że spoko produktów spożywczych jest nawet tańsza niż w Polsce. Do tego jak mają promocje to to jest #!$%@? promocja, a nie 15gr na produkcie za 10zł.
Największa różnica w cenie na korzyść Niemiec jest na słodyczach, przekąskach, często też piwie - porównując jakościowo do krajowych sikaczy to w ogóle jest katastrofa dla nas. Dla przykładu - takie piwko Grafensteiner - dość popularne,
  • Odpowiedz