Wpis z mikrobloga

Porównajcie sobie te 3 kalkulacje.
Jak myślicie czym się kieruje popyt kupując nieruchomości? Trochę wam pomogę.
Popyt inwestycyjny - rentownością, która właśnie zalicza ostry zjad oraz atrakcyjnością innyk form lokowania oszczędności, które to właśnie stają się bardziej atrakcyjne niż kurnik inwestycyjny (tutaj nam właśnie znika 50% rynku)
Popyt konsumpcyjny - wysokością raty kredytowej :) w stosunku do kosztów wynajmu. Tutaj właśnie zaliczymy ostre zjazdy. A szacunki stóp już mówią o 4.5% na koniec 2022 :)
Przykład dla kredytu 400k :) Jak myślicie ile będą skłonni, chcieli, mogli zapłacić nowi nabywcy? Ja znam odpowiedź ale nie jestem obiektywny :P

#nieruchomosci #banki #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #stopy
pastibox - Porównajcie sobie te 3 kalkulacje. 
Jak myślicie czym się kieruje popyt k...

źródło: comment_164000777059ioGNqsCaB6zOJ3CKldHr.jpg

Pobierz
  • 25
@bezsensutenwykop: to co uważasz za słuszne. Ja postanowiłem kupic, bo nie mam gdzie mieszkać i tyle. Teraz na wykopie jest fala wyznawców wynajmu za 2 czy tam 10 lat jak spadna stopy będzie fala osób, która tylko kupuje i tak w kółko. Aktualnie wszyscy uważają, że każdy kupiec inwestował kase, a nie jak przykladowo wziął kredyt, zeby miec gdzie mieszkać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@bezsensutenwykop: zastanów się czy w ogóle jesteś gotowy na osiedlenie się w jednym miejscu. Warto teraz zakładać smycz na siłę? Twoją zdolność spadnie, ale spadnie też wszystkim twoim konkurentom o to mieszkanie. Kupując teraz płacisz praktycznie same odsetki więc defakto i tak wynajmiesz od banku. Czy straciłeś 120k, śmiem wątpić, pewnie liczysz z czynszem i rachunkami a w swoim też to będziesz musiał płacić. Kredyt to też na początku same odsetki,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NapoleonWybuchowiec: wtedy glapcio wyzerował stopy :) i jeszcze ten parowóz pojechał na ostatnim koszyku węgla. Teraz zrobił coś zupełnie odwrotnego i to że zdwojoną siłą :) serio myślisz że jakiś frajer kupi teraz mieszkanie w tych samych pieniądzach co jeszcze we wrześniu :) kalkulując sobie ratę kredytu? Na rynku to już chyba zostali desperaci :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Togira_Ikonoka: tak generalnie branie kredytu przy wyższych stopach jest zawsze korzystniejsze niż przy niższych. Dobry trop. Szansa na spadek jest wtedy jest większa niz przy stopach 0 :) No i ceny :) przy wyższych stopach nie ma kolejek u deweloperów a i ceny niższe. Czekać na promocje a będzie tego sporo!
@pastibox: na tę od developera to mnie i później nie będzie stac( ͡° ͜ʖ ͡°) celuje w domu z rynku wtórnego w rodzinnych stronach mojej żony - północnej części Śląska gdzie jest masakra aktualnie z pogrzebami... Boje się tylko o zdolność kredytową ,ale może bank uwzględni wyższy wkład własny ?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Togira_Ikonoka: zdolność spada nie tylko tobie ale i twoim konkurentom! Lepiej płacące lokaty powodują, że nieruchy to gorący kartofel. O podaż się nie martw. Popyt znika a ty będziesz miał duży wybór. W mniejszych miejscowościach z roku na rok coraz większy. Zbieraj kasę i czekaj na promocje!