Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TotalDisaster: jeżeli dobrze pamiętam to rodzeństwo Jezusa to były dzieci Józefa z poprzedniego małżeństwa, Maryja miała tylko Jezusa chyba.

Ale mogę głupoty opowiadać, także polecam sprawdzić samemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TotalDisaster: @Diego29:

O braciach Jezusa Biblia wspomina w kilku fragmentach. Ew. Mateusza 12.46, Ew. Łukasza 8.19 oraz Ew. Marka 3.31 wspomina, że matka oraz bracia Jezusa przyszli aby się z Nim zobaczyć. Biblia mówi nam, że Jezus miał czterech braci: Jakuba, Józefa, Szymona i Judasza (Ew. Mateusza 13.55). Biblia także dodaje, że Jezus miał siostry, ale zarówno ich imion jak i dokładnej liczby nie znamy (Ew. Mateusza 13.56). We fragmencie
@Baleburg: Nie rozumiem jak Katolicy mogą jednocześnie kłaść taki nacisk na człowieczą naturę Jezusa, a odmawiać mu jednocześnie żony, braci i sióstr?
Z drugiej strony gość był tak antyrodzinny momentami, że w sumie rodzi się pytanie, czy Chrześcijaństwo samo w sobie nie jest antyrodzinne?
Nie rozumiem jak Katolicy mogą jednocześnie kłaść taki nacisk na człowieczą naturę Jezusa, a odmawiać mu jednocześnie żony, braci i sióstr?


@DIO_: kwestia forsowania Maryi jako quasi-bogini - nie mogła być skalana

Z drugiej strony gość był tak antyrodzinny momentami, że w sumie rodzi się pytanie, czy Chrześcijaństwo samo w sobie nie jest antyrodzinne?


wydaje mi się, że w czasach antycznych mimo wszystko rodzina - ród odgrywała większą rolę niż w
Zresztą czym innym jest postać Jezusa i głoszone przez niego nauki, a religia wyrosła na tym gruncie. Ta zawsze służyła raczej praktycznym celom w postaci stabilizacji i kontroli społeczeństwa. Wystarczy sobie przypomnieć, jak pierwotnie Kościół odnosił się do idei nacjonalizmu w XIX wieku


@Baleburg: Nie wiem czy jest sens zestawiania Jezusa i tego jak Kościół odnosił się do nacjonalizm w XIX wieku. To przeciez ponad 1900 lat róznicy.

O ile w