Wpis z mikrobloga

Czy też widzicie w kasach samoobsługowych ludzi, którzy specjalnie czekają, żeby zeskanować SWÓJ paragon przy wyjściu ze sklepu? Czy oni myślą, że jak nie zeskakując swojego paragonu a wyszli by za kimś kto zeskanował swój to Lidl będzie ich ścigał? Czy tu chodzi o test inteligencji jak układanie butelek na ladzie automatycznej?
#lidl #biedronka #zakupy #przemyslenia
Van_Zavi - Czy też widzicie w kasach samoobsługowych ludzi, którzy specjalnie czekają...

źródło: comment_1639989666Y4dq8jn75LRZAX1BWz62EI.jpg

Pobierz
  • 108
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Van_Zavi: ale mnie #!$%@?ą te bramki. Chcę wyjść bez zakupów, idę przez kasy automatyczne bo jest tam najwięcej miejsca, a tu bramka opór stawia. To dawaj #!$%@?ę z całej siły... Alarm! No #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Van_Zavi: Raz w leklerku mialem sytuacje, ze wyszedlem za kims, bo bramka byla otwarta i probowal mnie zatrzymac ichniejszy 007, bo nie zeskanowalem trzymanego w reku paragonu. ( ͡º ͜ʖ͡º)


@bojesiewody: Pytanie czy wypuściłeś powietrze głośniej nosem czy się wrociłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Waffenek W Auvhanie wczoraj znalazłem opcje „własną torba“ - można wtedy na te wagę kłaść swoją i od razu pakować.


@M4rcinS: w moim auchan sie to zawsze zesrywa i musi rpzychodzić pracownik odblokować kasę
  • Odpowiedz
w Lidlu to chyba nawet jak 99,999 proc. klientów nie chce faktury to dalej będą pytać czy chcesz kurna tę fakturę na chleb i masło? i kazać każdemu klikać, że się nie chce faktury


@SpalaczBenzyny: akurat uważam że to jest super. Notorycznie zdarzają się pieniacze co chcieli fakturę, ale system nie pytał, albo odruchowo przeklikali i są wściekli jak trzeba anulować zakup i kasować wszystko od nowa. Moim zdaniem to
  • Odpowiedz
przy kasie na taśmie przecież nikt nie pyta o fakturę, kto chce to sam musi powiedzieć, dostaje się paragon


@SpalaczBenzyny: i przypomni mu się po wydrukowaniu paragonu i trzeba od nowa. Szybciej serio przeklikać ten guzik "nie". Ja 99% zakupów robię bez faktury, ale za to, że 1% robię na fakturę - absolutnie to doceniam
  • Odpowiedz
@Van_Zavi: wkurzające, ale bardziej są kasy w biedronce, które PASYWNO-AGRESYWNIE radosnym głosem co 20 sekund ponaglają "Odbierz produkty i dowód zakupu z drukarki fiskalnej", kiedy wiadomo, że duże zakupy pakuje się z minutę albo dłużej.
  • Odpowiedz
@Van_Zavi ja to w ogóle jestem taki mocny, że jak pierwszy raz robiłem zakupy w kasie samoobsługowej w Lidlu, to po prostu wyszedłem przez bramkę, nie skanując paragonu. Za pierwszym razem stawiła opór, ale za drugim już na luzie poszło. Dopiero jak wróciłem tam kilka dni później i zobaczyłem kartkę na bramce, że jest zepsuta to dotarło do mnie co odwaliłem.
  • Odpowiedz
Nie wiem na jakiej zasadzie działają te w PL.


@Andrut_japko: w takim decathlonie na przykład, wszystkie towary od najdroższych cudów do najtańszych sezamków z kosza przy kasie są oklejone metkami z tagiem RFID. Przy kasie po prostu wrzucasz je do pojemnika, możesz to robić całkiem szybko, byle produkt za produktem, a nie po kilka naraz. Wszystko się samo zeskanuje, podliczy, na ekranie możesz sobie obejrzeć, czy się zgadza, zatwierdzić, zapłacić,
  • Odpowiedz
nie tzreba czekać caly koszyk tam wchodzi


@pieczywowewiadrze: a to jeszcze lepiej, nie wiedziałem o tym :)

tyle ze decathlon sam robi wszystkie produkty więc kody rfid są dla nich już wszyte/naklejone


@pieczywowewiadrze: teraz tagi RFID można w chinach zamówić w formie naklejek, cena przy zamówieniu na poziomie zapotrzebowań dużej sieci będzie pewnie niewiele większa niż normalnych naklejek do metkownicy, kwestia tylko kosztów wdrożenia takiego systemu. Ale pewnie
  • Odpowiedz