Wpis z mikrobloga

Czy też widzicie w kasach samoobsługowych ludzi, którzy specjalnie czekają, żeby zeskanować SWÓJ paragon przy wyjściu ze sklepu? Czy oni myślą, że jak nie zeskakując swojego paragonu a wyszli by za kimś kto zeskanował swój to Lidl będzie ich ścigał? Czy tu chodzi o test inteligencji jak układanie butelek na ladzie automatycznej?
#lidl #biedronka #zakupy #przemyslenia
Van_Zavi - Czy też widzicie w kasach samoobsługowych ludzi, którzy specjalnie czekają...

źródło: comment_1639989666Y4dq8jn75LRZAX1BWz62EI.jpg

Pobierz
  • 108
  • Odpowiedz
@Frygus96: W dużej części sklepów przy kasach samoobsługowych są bramki, które otwierają się dopiero jak zeskanujesz kod kreskowy z paragonu na potwierdzenie, że zapłaciłeś za pakupki. Dzięki temu system kontroli jest praktycznie całkowicie zautomatyzowany i wymaga jedynie Pani Kasjerki, która patrzy na Ciebie podejrzliwie jak odchodzisz od kasy samoobsługowej i Pana Ochroniarza, który czujnie sprawdza czy dopełniłeś świętego rytuału skanowania paragonu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
W sobotę mnie ta bramka uderzyła. Wychodzę sobie za kimś a ta się zmknela i chyba z tego #!$%@? zmieniła kolor na czerwony. Obsługa nawet mnie nie goniła bo przed tuż przed weryfikowali wiek do alkoholu ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Waffenek: Przecież po włożeniu torby w biedrze pojawia się komunikat i tam klikasz że to torba i jedziesz dalej. Nie musi tego nikt już zatwierdzać. Codziennie tak robię to wiem ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Van_Zavi: Raz w leklerku mialem sytuacje, ze wyszedlem za kims, bo bramka byla otwarta i probowal mnie zatrzymac ichniejszy 007, bo nie zeskanowalem trzymanego w reku paragonu. ( ͡º ͜ʖ͡º)


@bojesiewody: Kiedys na wyjsciu z empiku zapikala mi bramka, a ze mialem w torbie ksiazke za ktora zaplacilem, to poszedlem dalej. Zawsze kisne z ludzi, ktorzy jak im piknie bramka to sie do
  • Odpowiedz
Jedynym momentem w życiu kiedy patrzę na ludzi z góry jest kiedy wykładają butelki/puszki tak, że te zacznają się toczyć xD


@Isra: za każdym razem jak przychodzi mi do kłowy wykpić takich ludzi, to wzbudzam w sobie myśl, że może oni jednak są inteligentni i po prostu kładą te butelki w ten sposób, żeby patrzeć jak się turlają.
Czasem jednak taki człowiek bierze turlającą się butelkę i stawia ją do
  • Odpowiedz
@Isra: Raz skacowany i #!$%@? stałem za takim typem w kolejce, to mu powiedziałem "pokażę Panu sztuczkę" i jedno piwo mu położyłem równolegle z kierunkiem ruchu taśmy. Zrobił taką oburzoną minę, coś tam warknął pod nosem i przestawił sobie to piwo tak jak było. Oni to chyba specjalnie robią bo lubią sobie popatrzeć jak im się turla wszystko.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Frygus96: @yeloneck: nie w Polsce, tylko w Lidlu/Kauflandzie w całej Europie, w każdym kraju te 2 sieci traktują wszystkich klientów jak potencjalnych złodziei, skanowanie paragonów w strefach kas samoobsługowych, brak wyjść bez zakupów, trzeba się przepychać przez normalną kasę i czasem jeszcze ochroniarz was za to zatrzymuje, za granicą to jeszcze widziałem że w niektórych na każdej półce wielkie ostrzeżenie co grozi za kradzież poniższych produktów xD
  • Odpowiedz
  • 10
@Van_Zavi a w Rossmannie nie ma żadnej wagi i żadnego skanowania paragonu. Szok, bo kiedyś ta sieć słynęła wręcz z obsesyjnych ochroniarzy czy kasjerek, którzy dyszeli ci w kark na każdym kroku. A przy samoobsługowych taka wyjebka...
  • Odpowiedz
@Van_Zavi: spoko fajnie, ale mnie raz zatrzymał ochroniarz w Lidlu jak wychodziłem za kimś przez bramkę i poprosił o paragon, bo miałem go akurat w kieszeni

Przestań tak patrzeć z góry na wszystkich ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jedynym momentem w życiu kiedy patrzę na ludzi z góry jest kiedy wykładają butelki/puszki tak, że te zacznają się toczyć xD


@Isra: ototot, ja się dziwię jak ludzie potrafią korzystać ze smartfonów jak nie opanowali takiego wykładania butelek na taśme, żeby te się nie przewracały albo nie toczyły ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz