Wpis z mikrobloga

Mirki szukam routera. Żadnych bajerów oprócz tego żeby się nie ścinał. Nie gram w gry. Mieszkanie 65m2, prędkość do 750. Router mam niestety w szafie jak na obrazku. Nowy będzie na półce przed skrzynką. Mam connect box od upc ale przy tylu urządzeniach (2 telefony, tablet, zegarek, drukarka, 2 laptopy, telewizor, czytnik) wifi często się wiesza. Oczywiście nie wszystkie urządzenia działają na raz. Tak samo było z poprzednim connect boxem na innym mieszkaniu. Szukam jakiegoś routera do połączenia z connect boxem, a ten przestawię na bridge. Marka tylko Asus. Czy taki AX55 wystarczy, czy lepiej dołożyć do np. AX68U? Biorę na firmę więc wyjdzie taniej.

#wifi #router #upc #internet #komputery #asus #swiatlowod #pytanie
nick230 - Mirki szukam routera. Żadnych bajerów oprócz tego żeby się nie ścinał. Nie ...

źródło: comment_1639936620EbNT8J7RIpKPKHPs6vSTZY.jpg

Pobierz
  • 32
Czy taki AX55 wystarczy


@nick230: Wystarczy do czego? Nawet nie podałeś ile chcesz przez to wifi przesłać megabitów, bo jak chesz to 750M od dostawcy to już tylko AX i kanał 160MHz
@dktr: Mam internet do 750 mb w umowie/ na kablu, chciałbym po wifi zeby było jak najwięcej :) Wystarczy do tego, żeby był dobry zasięg i się nie ścinał.
To jest porażka tych nowych mieszkań, metalowa skrzynka "teleinformatyczna"


@dktr: Dokładnie, jakbym chciał "uwolnić router" to bym nie mógł sobie szafy do korytarza kupić.
Mam connect box od upc ale przy tylu urządzeniach (2 telefony, tablet, zegarek, drukarka, 2 laptopy, telewizor, czytnik) wifi często się wiesza

@nick230: Ale wiesz, że tego conect boxa - pozbyć się nie możesz? On musi być, kabel koncentryk podłączony do niego itd, i ewentualnie możesz "ZA NIM" podłączyć jakiś swój router eth-(eth +wifi) - ale cały ruch i tak musi iść przez connectboxa? A jak się wieszał, tak nadal będzie