Wpis z mikrobloga

@KoninaBeZiomeczka: art 15 to tylko uprawnienie do legitymowania. Art 14 mówi o powodzie. Jeśli powód nie mieści się w granicy art 14, legitymowanie jest bezprawne. Należy dopytywać, jakie czynności na podstawie art 14 przeprowadzają. Mowa tu o czynnościach operacyjno-rozpoznawczych, dochodzeniowo-śledczych i administracyjno-porządkowych (żywcem wzięte z artykułu). Mają Ci o tym powiedzieć, jeśli się o to zapytasz. Dlatego ważne jest nagrywanie i dopytywanie, bo normalnie Ci powie, że legitymuje Cię bo jesteś
@fakeman: No to jak idę w nocy ulicą to mogą przecież wcisnąć kit że jestem podobny do kogoś i mają powód. Nierozsądnym jest kłócić się z policjantem, bo tak mu pokażę dokument i sie #!$%@?, a tak to problemy robię sobie i jemu. Ale dobrze wiedzieć że nie mogą "ot tak" sobie legitymować.
@KoninaBeZiomeczka: Tak czy inaczej musisz się czynności poddać i jeśli widzisz w interwencji zaniedbania wtedy ciach, skarga do prokuratury/milicji. Ja już mam dwie skargi w toku za UWAGA: Nielegalne nagrywanie funkcjonariuszy Policji :D. Dlatego to jest ważny element byś miał się czym bronić, ewentualnie czym uprzykrzyć życie bandytom na służbie