Wpis z mikrobloga

Jak zmusić się do podjęcia pracy zawodowej?

Za niedługo będę miał 24 lata, głupio trochę jak wszyscy znajomi pracują, a tylko ja nigdy w życiu nie zarobiłem nawet złotówki.
Byłem jedynie na bezpłatnych praktykach ze studiów, gdzie chodziłem "w kratkę" kiedy akurat miałem ochotę.

Mam kilka głównych powodów dla których ciężko mi podjąć aktywność zawodową:

1. brak motywacji: Jestem tym słynnym bananem. Rodzice dają mi tyle pieniędzy ile chcę. Mam od nich również dobry samochód i nowe mieszkanie.

3. odpowiedzialność: No nie sądzę żebym był w stanie pracować te 40h tygodniowo. Często jestem senny i boli mnie głowa.
Ogólnie mam słabe zdrowie i jakąś lekką #depresja
No i muszę dużo spać, najlepiej nie mniej niż 9h

Dodatkowo mam ten problem że nie jestem uzależniony, ale czasami mam coś takiego że muszę zarzucić jakieś alko czy leki nawet w tygodniu, a że ciężko mi kontrolować dawki, to zdarzały się sytuacje że nie przychodziłem na następny dzień na studia czy na praktyki.

2. nie wiem co chcę robić: studiuję #informatyka , ale nie wiem co chcę robić zawodowo. Raczej nie programowanie. Jedyne co mnie interesuje to sieci i trochę Linux. Praktyki miałem z sieci no i zamierzam zrobić CCNA w przyszłym roku.
Problem też w tym że w niczym nie czuję się dobrze i boję się że sobie nie poradzę.
No i wolałbym coś lekkiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No ogólnie nie wiem co robić ze swoim życiem pod tym względem.
Wkrótce będę kończył inżynierkę to chyba pójdę robić magistra żeby pozostać w strefie komfortu jeszcze jakiś czas.

#pracbaza #praca #studbaza #motywacja
  • 18
@NapadNaApteke: w takim przypadku to możesz zająć się robieniem zleceń jak siedzisz w IT (jakieś strony internetowe czy coś, możesz zacząć od jakiś prostych stron typu strona pizzeri czy jakiegoś lokalu gastronomicznego). W ten sposób zaczniesz coś zarabiać, a możesz te pieniądze przeznaczyć na rozkręcenie biznesu. A więc ucz się rzeczy praktycznych przede wszystkim i zacznij rozkręcać jakiś biznes.