Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do posiadaczy Garminów. Jak jest z mechaniczną wytrzymałością Forerunnerów?

Wychodzi na to, że chcąc mieć zegarek który ma zestaw funkcji: wysokościomierz, płatności, muzyka offline, nawigacja po GPX (niekoniecznie z mapą) zostaje mi wybór pomiędzy Fenixem 6 Pro a Forerunnerem 945.

Czytając o Fenixach, przewijają się opinie, że warto dołożyć do wersji Sapphire, bo nawet jak sobie nakleję szkiełko to i tak farba lubi schodzić z bezela a samo szkiełko lubi odpadać podczas pływania... Na chwilę obecną różnica w cenie dość spora - zwykły Pro 2300 a sapphire 3070zl.
Jednak cały czas myślę też o FR945, który za 2300 PLN ma podobne możliwości a przy tym jest niemal o połowę lżejszy. Jednak zegarek jest plastikowy oraz ma tylko Gorilla Glass. Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć, jak z jego wytrzymałością podczas użytkowania?

A może warto poczekać na Fenixa 7 i liczyć na spadek cen 6? Jak myślicie?

#garmin #smartwatch
  • 14
@adk mam Forerunnera 735XT ponad 2 lata. Jedyne co zrobiłam w celu zabezpieczenia go to przykleiłam szkiełko na wyświetlacz. Robię w nim wszystko, jeżdżę rowerem, pływam, szlifuje sciany. Niejedna glebę zaliczył, dalej wygląda świetnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@adk: mam Vivoactuve 4, chodziłem z tym na siłownię, ibecnie ćwiczę w domu, gram w tenisa, normalnie używam cały czas i po 2 latach nie ma nawet ryski. Płatności działają ale z tego co wiem nie obsługuje wszystkich banków, musiałbyś sprawdzić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@adk: jeżeli chodzi o Fenixa to pierścień i tak Co się porysuje, nie ważne w jakiej wersji. Rysuje się od patrzenia. Ogólnie jest mega wytrzymały.
Fr jest wykonany z tworzywa więc trudniej go zarysować.
Szkło na wyświetlacz polecam założyć tak czy inaczej do każdego z tych modeli.
Poczekaj ale na FR955.
@Bukaa_: Nie odklejają się takie szkiełka przy machaniu rękami w wodzie? Albo nie zostaje potem pod nimi bąbel wody?

@jagodowy_krol: To już dość leciwy model, zostaje szukanie używek.

@19michael86: Zapewne, gdy pojawi się na rynku nowy model, będzie, przynajmniej na początku, sporo droższy od obecnych... Ja raczej liczę, że po pojawieniu się nowych modeli będą promocje na te aktualne.

W każdym razie, po lekturze forów Garmina czuję się trochę