Wpis z mikrobloga

#przemyslenia #pytaniedoeksperta #wtc #ciekawostki #zamach
Nie zastanawia was dlaczego w mediach nie funkcjonują żadne zdjęcia czy nagrania z wnętrza World Trade Center z 11 września w momencie lub tuż po zamachu!
Przecież musieli być w tych budynkach jacyś dziennikarze, reporterzy, fotografowie, jacyś wideo-amatorzy czy zwykli turyści z aparatami (na tarasie widokowym) albo jakiś np. monitoring ochrony! Z zewnątrz jest tysiące nagrań i zdjęć a ze środka ani jednego! ||( _)

Chyba że to ja jestem głupi i czegoś nie wiem, jak wiecie to mi powiedzcie bo jakieś dziwne mi sie to wydaje!
()
DziecizChoroszczy - #przemyslenia #pytaniedoeksperta #wtc #ciekawostki #zamach 
Nie z...

źródło: comment_1639901001qDVbLoORnULA8IPpeNXBM5.jpg

Pobierz
  • 156
  • Odpowiedz
@Dzieci_z_Choroszczy: Co oni mieli fotografować w środku? dym i biegających w popłochu ludzi? Te piętra w które uderzyły samoloty zostały wytarte w jednej chwili, a reszta próbujących się wydostać z budynków ludzi do końca nie zdawała sobie sprawy co się w ogóle dzieje. Teoretycznie mogło powstać zdjęcie bo powiedzmy że ktoś zobaczył z niższego lub wyższego piętra nadlatujący samolot który zaraz wbije się w budynek, powiedzmy że miał przy sobie
  • Odpowiedz
@Dzieci_z_Choroszczy: Samolot uderzył o ok. 9, był środek tygodnia, wszystko się dopiero otwierało, w budynkach prawie nie było turystów tylko pracownicy biurowi i pracownicy restauracji.

Nawet jeśli jakoś pracownik biurowy miał kamerę, to raczej modlił się o ewakuację, a nie nagrywał zamieszanie. Powyżej pewnych pięter ludzie byli też odcięci i był pożar, wiec nie nagrywali tylko dzwonili do bliskich i się żegnali albo skakali z okien.

Plus upadek wież sprawił,
  • Odpowiedz
@Dzieci_z_Choroszczy: Tak, były kamery na kasety. Znajdź taką kasetę i zrzuć ją powiedzmy z 1 piętra na asfalt. Zapewniam cię że jest duża szansa że do niczego nie będzie się ona nadawała. To teraz wyobraź sobie, że taka kaseta spada nie z 1 a z 100 piętra. Albo że to na nią spada 100 pięter budynku.
  • Odpowiedz
@Dzieci_z_Choroszczy: no tak, przecież jak samolot uderza w budynek w którym jesteś i w każdym momencie ten budynek się może zawalić, to pierwsze co to próbujesz kalibrować kamerę (telefony były słabe) i nagrywać uciekający w panice tłum, który w każdej chwili może Cię stratować. Brzmi legitnie ()
  • Odpowiedz
dlaczego w mediach nie funkcjonują żadne zdjęcia czy nagrania z wnętrza World Trade Center z 11 września w momencie lub tuż po zamachu!


@Dzieci_z_Choroszczy: faktycznie dziwne, no może minus fakt że takie nagrania są w każdym jednym dokumencie o WTC, ekipom ratunkowym towarzyszyły kamery. No chyba, że chcesz nagrania sekundę po zamachu, to niestety nikt nie rozstawił sprzętu na tę okazję
  • Odpowiedz
@Dzieci_z_Choroszczy: Zdecydowana większość nagrań z ulicy była robiona nie przez zwykłych przechodniów akurat idących do 9-5 pracy tylko przez ludzi, którzy jak zobaczyli co się dzieje wzięli kamerę wyszli z domu i zaczęli wszystko uwieczniać, wtedy nie było aparatów w telefonie. Zresztą jak jesteś w miejscu ataku terrorystycznego to jedyne o czym myślisz to o ucieczce, nawet teraz np. żaden uczeń nie nagrywa strzelaniny w szkole, każdy myśli o wydostaniu
  • Odpowiedz
@Dzieci_z_Choroszczy: ja byłem w 2001 w Londynie to pod big Benem ja miałem kamerę VHS a turyści z Japonii nagrywali telefonami. Nie wiem jakie to były telefony ale pamiętam że byłem w niezłym szoku. Oczywiście jakość tych nagrań wszyscy znamy jak pierwsze komórki nagrywały ale nie zmienia to faktu że z pewnością takie telefony były już w tym czasie w NYC
  • Odpowiedz