Wpis z mikrobloga

#przemyslenia #pytaniedoeksperta #wtc #ciekawostki #zamach
Nie zastanawia was dlaczego w mediach nie funkcjonują żadne zdjęcia czy nagrania z wnętrza World Trade Center z 11 września w momencie lub tuż po zamachu!
Przecież musieli być w tych budynkach jacyś dziennikarze, reporterzy, fotografowie, jacyś wideo-amatorzy czy zwykli turyści z aparatami (na tarasie widokowym) albo jakiś np. monitoring ochrony! Z zewnątrz jest tysiące nagrań i zdjęć a ze środka ani jednego! ||( _)

Chyba że to ja jestem głupi i czegoś nie wiem, jak wiecie to mi powiedzcie bo jakieś dziwne mi sie to wydaje!
()
DziecizChoroszczy - #przemyslenia #pytaniedoeksperta #wtc #ciekawostki #zamach 
Nie z...

źródło: comment_1639901001qDVbLoORnULA8IPpeNXBM5.jpg

Pobierz
  • 156
  • Odpowiedz
@Dzieci_z_Choroszczy:

Przecież musieli być w tych budynkach jacyś dziennikarze, reporterzy, fotografowie, jacyś wideo-amatorzy czy zwykli turyści z aparatami


Skąd niby dziennikarze i fotografowie w środku? W biurowcu gdzie pracuję od kilku lat nie widziałem żadnego dziennikarza.
Turyści z aparatami może byli, ale to było #!$%@? 20 lat temu, nie mogli przesłać od razu zdjęć przez brak neta. A ciężko, żeby w zawalonym budynku, gdzie spadły tysiące ton przetrwał tak delikatny
  • Odpowiedz
@goodguy: Ale musialby byc widok z takiego tarasu xd

Wyobraz sobie ze stoisz na szczycie wtc i widzisz jak samolot wlatuje w budynek kilka pieter pod toba. Juz wiesz ,ze to twoje ostatnie chwile, ale #!$%@?

Najgorsze sa te nagrania rozmow z wtc na youtube. Rozmowa przerwana przez zawalenie, masakra...
  • Odpowiedz
@Dzieci_z_Choroszczy: No jasne jestem w palącym się budynku i pierwsze o czym myśle to jak go opuścić, a nie aby coś nagrać ( ͡° ʖ̯ ͡°) chociaż w dzisiejszym czasach wcale bym się nie zdziwił gdyby ludzie streamowali pożar od środka zamiast uciekać ( ͡° ʖ̯ ͡°) po drugie 20 lat temu nie było takich technogoli jak dzisiaj, nowych telefonów, chmur itp
  • Odpowiedz
Chyba że to ja jestem głupi


@Dzieci_z_Choroszczy: o to to, a tak serio to ciężko znaleźć w morzu gruzów dobrze zachowany aparat z nietkniętą kliszą (bo wtedy raczej kliszowe jeszcze) a poza tym to głównie był biurowiec, miejsce pracy a nie główna atrakcja turystyczna
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Dzieci_z_Choroszczy:
1. Aparaty na kliszę więc nie walił nikt miliona zdjęć tylko aparat schowany i nie myslales instynktownie jak cos sie dzialo ze hurr durr robię fotke.

2. Kamer bylo bardzo mało w porównaniu do dziś. Ja mając mini dv wzbudzalem mega zainteresowanie. Dzisiaj to norma dla ludzi jakies gopro czy lustrzanka.

Ergo to nie były te czasy, wtedy ludzie nie myśleli w nietypowych sytuacjach "o muszę to uwiecznić".
  • Odpowiedz
@Dzieci_z_Choroszczy: przecież są nagrania strażaków. Obejrzyj dokument na neflixie. Szczególnie przerażajacy jest fragment, w którym stoją w lobby i zastanawiają się co tak uderza w dach co parę minut. A to ludzie popełniający samobójstwo.
  • Odpowiedz
@Dzieci_z_Choroszczy: Ludzie nie nosili kamer do pracy, to co mówią wyżej to główny powód - ludzie zwyczajnie nie mieli ze sobą nagrywających urządzeń a jak już mieli to bardzo mało i bardzo prawdopodobne ze zostało to zniszczone przy zawaleniu się wież. Żeby ci jeszcze bardziej wytłuszczyć to zjawisko. Oto pierwszy filmik wrzucony na YT: https://youtu.be/jNQXAC9IVRw

Ps. To było w 2005r
  • Odpowiedz
A gdzie ja #!$%@? piszę coś o telefonach!? ( _) Nie było telefonów z aparatem ale były amatorskie kamery np. VHS albo inne!


@Dzieci_z_Choroszczy: Kto Ci chodzi na co dzień z kamerą VHS?

Do tego nawet jeśli ktoś był i ją wyjął i zaczął nagrywać, to szanse, że taka taśma przetrwała zawalenie budynku i pożar jest minimalna.
  • Odpowiedz
@Dzieci_z_Choroszczy: pojedyncze foty da sie znalezc: https://m.imgur.com/a/cijcBqs wtedy mieli ludzie normalne priorytety i uciekali z budynku, jak jeszcze mieli szanse… nikt nie pomyslal, aby foty robic albo wideo nagrywac, tymbardzoej ze musialby miec przy sobie aparat, bo siemensem c35 to sie raczej zdjec nie dalo robic ;) zreszta wtedy w usa w biurowcach to blackberry krolowalo. A dzis czytam, jak ktos uwieziony po huraganie na tiktoku streamuje baterie wyczerpujac, zamiast
  • Odpowiedz