Wpis z mikrobloga

Witam, mam pytanie do studentów i absolwentów geodezji. Jestem w LO i zamierzam w przyszłości studiować właśnie geodezję, natomiast uczelnia, która mnie interesuje w wymaganiach rekrutacyjnych ma określone że pod uwagę będzie brany wynik maturalny z matematyki albo geografii. Wynika z tego że nie opłaca mi się cisnąć do matury z obu tych przedmiotów(w końcu z jednego tylko skorzystam), a przyłożyć się maksymalnie do jednego i wykręcić dobry wynik.

Przechodząc do sedna, bardziej w toku studiów przyda mi się wiedza z licealnej matematyki czy geografii?, co będzie częściej używane? Od siebie dodam jedynie że matematyka jest dla mnie dużo ciekawsza i przyjemniejsza do nauki(w końcu geografia w LO to kucie na pamięć form polodowcowych, położenia rzek czy stolic państw), chociaż niewątpliwe jest prostsza od matmy
#geodezja #matura
  • 19
@tadeusz_reytan Pamiętaj młodszy kolego, że pracujemy dla pieniędzy a nie dla przyjemności czy dla idei. Nawet jak w przyszłości będziesz pracował w tym co lubisz robić to i tak wypalenie zawodowe nadejdzie, więc wybieraj zawód, gdzie się dobrze zarabia. Moim zdaniem wysiłek włożony w ten zawód i czas nie przekładają się na zarobki. Oczywiście można dobrze zarabiać i w geodezji, jak we wszystkim, ale można te same pieniądze zarabiać w innych zawodach
@tadeusz_reytan zresztą co ja będę Ci pisał, a Ty i tak nie uwierzysz .....proponuję eksperyment. Zajmie ci to mało czasu, jak na tak ważną decyzję w życiu. Wejdź na geoforum, zakładka praca. Spójrz co mają w oczekiwaniach pracodawcy. ( Oczywiście będzie to dla ciebie czarna magia, ale to nie jest ważne.) Stwórz fejkowe CV napisz tam że przepracowałeś w zawodzie 5 lat i znasz te wszystkie rzeczy z wymagań. Powysyłaj CV do
@tadeusz_reytan Jak jesteś kumaty, ale nie aż tak żeby iść na profesurę to ŻADEN ;) polskie szkolnictwo nawet po liceum jest nic nie warte ........w każdym bądź razie zastanowiłbym się nad psychologią. ( Pewnie sobie myślisz .... Że co #!$%@? ? Xd) ale tak. Myślę że IT i psychologia/psychiatria to przyszłościowe zawody.chociaz Fajnie byłoby być psychiatrą żeby wypisywać leki, ale to już medycyna, więc nie poradzę Ci chyba co wybrać, może inni
@tadeusz_reytan Psychiatria na pewno ;)
Na etacie po studiach technicznych zarobisz tyle co po roku w budowlance jako pomocnik. Dużo osób które znam po budowlance po studiach dziennych robią po 12 h bo " beton.... Grucha przyjechała " xd na wyjazdach w delegacjach..... Sobie tak pomyśleć to oni to najwięksi frajerzy.... Xd nie ma ich w domu jak na saksach a zarabiają w PLN. Dlatego jakbyś miał iść w te klimaty to