Wpis z mikrobloga

@borzeczka: () warto i jest tanio w porównaniu z normalnymi szkołami :D jak nie ma miejsc, to wpisz się na listę rezerwową do obu grup, ja się tak dostałam właśnie - powodzenia!
@borzeczka: Jest taki internetowy kurs zrobiony przez Swedish Institute, znajdziesz go na learningswedish.se. Tylko ja patrzyłam na niego już kilka lat temu i od tego czasu powprowadzali chyba jakieś zmiany. Wtedy był dość fajnie zorganizowany, więc może dalej tak jest. Z tego co widzę, to planują jeszcze więcej zmian i wtedy kurs będzie płatny, ale może uda ci się jeszcze skorzystać teraz, kiedy jest za darmo.

I jeszcze taki tip, że
@borzeczka: ja na dalszym etapie nauki (3mc+?) polecam reddit.com/r/Svenska - możesz prosić o wytłumaczenie czegoś konkretneego jak nie rozumiesz. Nejtiwi pomogą. Lubię też czytać tak po prostu, bo się dowiaduję o nowych rzeczach albo o rzeczach o których nie wiedziałem, że powinienem zapytać :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@borzeczka: rosseta stone. Tak w ogole to podobno wszyscy tam mowia po angielsku. Nie wiem czy jest sie sens tego uczyc. Gramatyka prostsza niz angielska, ale dialektow jest pierdyliard i skladaja sie zwykle z dziwnych samoglosek, które przeważają.
@r__k: mowa o tym z dr. Parowenko? Możesz napisać coś więcej, jak wyglądają zajęcia, ile jest osób, jakie wrażenia, czy się więcej słucha czy jest możliwość porozmawiania? Myślałem jakoś w poprzednim semestre wziąc udział i się za późno zabrałem i brakło miejsc ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@sked: Pan Robert to złoto <3 ale przegrałeś z zapisami, bo ja się zapisałam już po pierwszych zajęciach na listę rezerwowych i mnie dodali na luzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Więc tak - Pan Robert ma mega doświadczenie, naprawdę wałkuje tematy długo i dokładnie. Każde zajęcia zaczynają się od powtórki z zeszłego tygodnia (p. Robert pyta każdego na wyrywki), potem nas dzieli na 3-4 osobowe grupy, gdzie