Wpis z mikrobloga

@ArekMaupa: @Marellion: tak zwane działo paryskie. Niemcy walili w tym do Paryża z ponad 100 km podczas I wojny światowej.


@isea: O taki wypok nic nie robiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak poważnie to za cholerę nie zdawałem sobie sprawy, że w tamtym czasie były takie cuda techniki wojskowej.
raczej cud propagandy, bo poza świetnym efektem propagandowym, działo to miało znikomą skuteczność bojową.


@Rozkoszniaczek: miałem poczytać wieczorem co to za wynalazek i chyba zaoszczędziłeś mi rozczarowania xD
A tak poważnie to za cholerę nie zdawałem sobie sprawy, że w tamtym czasie były takie cuda techniki wojskowej.


@vikop-ru: w czasie pierwszej wojny światowej powstały pierwsze kierowane radiowo bomby i drony. W czasie drugiej wojny światowej Niemcy mieli już na wyposażeniu Fritz X i eksperymentowali z telewizyjnym podglądem na żywo z pocisków.
W czasie drugiej wojny światowej Niemcy mieli już na wyposażeniu Fritz X i eksperymentowali z telewizyjnym podglądem na żywo z pocisków.


@kaspil: akurat o tym to czytałem przy okazji jakiegoś artykuły o kamerach do CCTV