Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@27er : "Świat nie jest tak prosty-ja wiem, że ludzie chcą wierzyć, że jest tak grupa (posłów), co chce brać ludzi na smycz i im wszystko zabrać...bo ZUUUOOO, podstępy i spiseggg.

Realnie zazwyczaj jest to dużo prostsze. Rząd potrzebuje kasy, bo wygrywa przez rozdawnictwo. Doskonale wie, że biedni im tej kasy NIE dadzą.

Od gigantów bardzo ciężko wyrwać, bo ich te słynne majątki (1% ludzi ma 50% majątku), to jest tylko popłuczyna dla lewaków. Realnie bogacze tej kasy nie mają w szafie, tylko w pracującym majątku i nie idzie im tego ot tak opodatkować. Bo nawet na papierze to nie do końca ich.

Dlatego tak wielu bogaczy pier*!i farmaozny w stylu CHCEMY PŁACIĆ WIĘCEJ dla dobra społeczeństwa. Tak, chcą płacić nawet 70% podatku...od 1% swojego przychodu, który pokazują ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Więc kto zostaje dla zebrania kasy na pomysły rządów socjalnych? Raczkująca klasa średnia.
Ta która zarabia 1-4 średnich pensji, ponieważ ta grupa ma najgorzej z uciekaniem od opodatkowania.

Nikt przy 10 000 nie będzie robił 5 spółek w 3 krajach, bo to ch*j warte zachodu.

Więc są dymani. Nie dlatego, ze posłowie PiS czy Pinokio byli za spotkaniu tajnej grupy rządzącej światem i im tak nakazano!

Nie, po prostu to jedyna grupa, która moze dać im kiełbasę na ich wyborców.

A w tym czasie 8000 ich kolegów wyrywa miliony ze spółek państowych i dzielą się z nimi pod stołem.

To czy poseł zarabia 10 czy 20 000 to jest pikuś.
Ja bym wolał, by zarabiał już 20 000 ale liczba obsadznych spółek by to było z 500 osób-a nie 8000 czy więcej. Bo oni tam pobierają i ponad 500 000 rocznie od ososby.

Często aby się nachapali, to są zwalniani wcześniej-by dostali mega odprawy na nich, i kolejny jazda do koryta.

To, że niszczy się więc klasę średnią czy aspirującą, może być mega prosty mechanizm, do którego rzecz jasna można dorobić ideologię, że to jest celowe działanie. Tylko co to zmienia?

Rzecz jasna, jest po częsci racją, że wielcy gracze też maczają w tym palce-choćby dlatego, że tak ciężko się dorwać do mega majątków, ale to też pochodna innych mechanizmów.

Weźmy choćby US. Pani Zosia jak ma do wyboru wj@%?ć karę i dostać premię, to zrobi to na małej firmie.

Bo by rozpracować wielkiego molocha potrzeba ze 100 pracowników i udział policji, a potem kończy się w sądach często.

No to co wybiera? I wcale nie potrzeba spisku ( ͡° ͜ʖ ͡°)"

#takaprawda #obiektywizm #ekonomia #polityka #antykapitalizm #wpunkt
źródło: comment_16396601632qsh6ESqhdqQvJuZ6m3MRe.jpg
  • 4
@janinapomidor: To bajka, można ją interpretować wielorako, nie odwołuje się do żadnych danych, wydarzeń, lub badań, jest fikcyjną historyjką, która wymaga jedynie odkrycia nieistniejącego metalu - metal Reardena - żeby mogła się wydarzyć xD bajka dla dzieci i naiwnych dorosłych, ma tyle przełożenia na świat rzeczywisty, co bolek i lolek, reksio czy inne muminki xD albo tabaluga. Bez urazy dla tych bajek, ale nie tworzymy przecież naszej wizji świata do którego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gaku745: ehhhh..."wszystkie fikcyjne powieści które mi się ideowo/wartościowo podobają są metaforami, i przez odniesienia w nich zawarte przekazują pewną mądrość-a wszystkie inne które mi się nie podobają-to odrealnione bajeczki i absurdalny wytwór infantylnego kogoś, kto się niewiadomozakogo ma" ¯\_(ツ)_/¯