Wpis z mikrobloga

Czemu w Rosji jest jak jest?

Jak oglądam kanały podróżnicze z Rosji, to zazwyczaj przewija sie tam ta sama mentalność ludzi, przykładowo Norylsk, ludzie żyją w tak depresyjnych warunkach, że ciezko sie to oglada, ale wypowiedzi tych ludzi przeczą tym skojarzeniom, "a jak już tutaj sie zamieszka to nie chce sie stąd wyprowadzać", "wole tutaj niż gdzie indziej", " z czasem można przywyknąć", mam wrażenie, że to jest to ich zawsze bedzie trzymać w szponach oligarchi, albo im juz tak propaganda zryła banie, ze jak tylko widzą, że ktoś nagrywa coś odrażającego w Rosji to jakiś Rosjanin sie przyczepi i powie "co nagrywasz, chcesz pokazać, że Rosja to zły kraj, nie tu jest przeciez pieknie". Myślę, że to łączy Polaków i Rosjan, myślenie, że " z czasem można przywyknąć" z tą różnicą, że Polakom łatwiej jest emigrować jak nie mają zamiaru patrzeć na tą irytującą wschodnioeuropejską mentalność.

#guwnowpis #rozkminy #bieda #rosja
  • 21
@plotka sory, ale straszny wysryw.
Dlaczego w Rosji jest jak jest?
No nie wiem? Może warto byłoby poznać historię Rosji? W szczególności XX wieku.

A teza, że Polaków i Rosjan łączy myślenie "że z czasem można przywyknąć" to już zupełne xD
Gdyby tak było to, jako naród siedzielibyśmy na dupach, zamiast tego jesteśmy mega aktywni i szukamy lepszego życia na zachodzie.

Tak jak wyżej napisał Fiir jesteśmy przykładem państwa sukcesu i udanej
@Tadumtsss: serio patrząc na obecne wydarzenie i władze jaką mamy, która nawet nie ma normalniej opozycji bedzie lepiej? W Rosji niby jest demokracyjnie wybierany rząd, ale tam to już wgl nie ma opozycji
@plotka xD tak się rymuje gdy ma się 20 lat, później przychodzi dorosłość i człowiek zdaje sobie sprawę z tego, że nie ma partii idealnych i tak naprawdę głosowanie to sztuka wyboru mniejszego zła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Tadumtsss: tutaj go nie ma to są ci sami ludzie, trochę z innym programem politycznym, trzeba być na prawdę naiwnym żeby wierzyć w coś takiego jak mniejsze zło w polskiej polityce
@plotka to nie dotyczy tylko Polski, ale całego świata.
No że tak powiem można wierzyć w korwinowe paróweczki, albo zaakceptować pewien porządek świata, w którym żyjemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@plotka: Rosjanie przywykli po latach komuny żeby czuć się w społeczeństwie jak jeden organizm ma to wielkie plusy ale dla jednostki ma olbrzymie minusy. Żeby opisać duszę Rosjanina zabrakło by papieru a i tak byś nie zrozumiał
@Tadumtsss: jak mi powiesz, ze cos sie zmienilo to zmienie zdanie, moze upadek komunizmu to była zmiana, ale kazdy dobrze wie ze to wszystko jeden pic na wode, ludzie u władzy zostali ci sami, jak to mowi klasyk moze ustrój inny ale mordy te same, wiec tak na prawde nic sie nie zmieniło i korupcja goni kolesiostwo i tak w kołko macieju