Wpis z mikrobloga

@telemach20: przeczytaj informację w drugim akapicie ze zdjęcia. Przebyta choroba to tylko przykład, dla mnie tak samo poufne są informacje o przebytych szczepieniach.
  • Odpowiedz
@d37ght: Jedynym wyjściem jest jakby wszyscy przestali chodzić do miejsc gdzie trzeba okazywać jakiekolwiek przepustki. Spadki dochodów państwa szybko by rządzących przekonały że to jednak głupi pomysł. Szkoda tylko właścicieli biznesów, bo niczemu nie sa winni poza nielicznymi wyjątkami.
  • Odpowiedz
@exoone: ja akurat doceniam bardzo przedsiębiorstwa, które poszły na wojnę z sanepidem i całym aparatem państwa, m.in. chodziłem codziennie na zebrania partyjne do restauracji w okresie zakazu działalności lokali gastronomicznych na miejscu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SirPsychoSexy: jak tak dalej pójdzie, to przecież nie będę musiał okazywać dokumentów pracodawcy, by móc pracować albo policji, by wyjść na spacer. Bo to przecież dobrowolne. ( )
  • Odpowiedz
@SirPsychoSexy: nie mówię o opaskach na ramię czy obozach, więc nie wkładaj mi w usta słów, których nie powiedziałem. Mówię o wymogach okazania certyfikatu covidowego, w którym zauważalny jest trend, iż "należy" (oczywiście dobrowolnie) go okazywać w coraz większej liczbie miejsc. Żadnym koronasceptykiem czy antyszczepionkowcem nie jestem, zresztą szczepiłem się w pierwszym możliwym terminie, gdzie byłem w grupie zero. Ale nikt mi nie wmówi, że na rzecz walki z COVIDem
  • Odpowiedz
  • 4
@SirPsychoSexy Jeżeli cię nie martwi że PIS będzie mógł jednym kliknięciem zablokować ci korzystanie z sklepów czy komunikacji miejskiej, to pozostań w swoim oświeceniu dalej. Ale za komuny mówili na to pożyteczny idiota
  • Odpowiedz
@trejn: Martwi mnie PiS u władzy niezależnie od pandemii i martwi mnie, że dorośli ludzie jak Ty ufają konfederacji. :(
@Krupier: Pandemia nie jest normalna, jest oderwaniem od normy. Ale dbanie o wspólne dobro nie jest czymś nienormalnym.
@d37ght: Właściwie można nic nie robić w związku z pandemią. Tak, jak to do niedawna nasz ukochany rząd robił. Wtedy nie urazi się niczyich uczuć. Wydaje mi się,
  • Odpowiedz
Pandemia nie jest normalna, jest oderwaniem od normy. Ale dbanie o wspólne dobro nie jest czymś nienormalnym.


@SirPsychoSexy: świetnie. Tylko, że segregacja sanitarna nie jest dbaniem o wspólne dobro.

Właściwie można nic nie robić w związku z pandemią. Tak, jak to do niedawna nasz ukochany rząd robił


I generalnie już nic nie powinno się robić. Są szczepionki, są dobrowolne, kto chce niech się szczepi i tyle.
  • Odpowiedz
@Krupier:

świetnie. Tylko, że segregacja sanitarna nie jest dbaniem o wspólne dobro.

Oho, słowo klucz wykopowego prawaka. "Segregacja sanitarna". Ech. Zadbanie o to, żebyśmy się nie zarażali chorobami jest dbaniem o wspólne dobro.

I generalnie już nic nie powinno się robić. Są szczepionki, są dobrowolne, kto chce niech się szczepi
  • Odpowiedz
Oho, słowo klucz wykopowego prawaka. "Segregacja sanitarna". Ech


@SirPsychoSexy: nie jestem wykopowym prawakiem i tak, rozdzielanie ludzi na tych, którzy mogą korzystać i którzy nie mogą z podstawowych usług społeczno-kulturalnych ze względu na status szczepienia jest segregacją sanitarną.

Zadbanie o to, żebyśmy się nie zarażali chorobami jest dbaniem o wspólne
  • Odpowiedz
  • 0
@trejn nie da się cofnąć wystawionego certyfikatu, protokół nie zakłada czegoś takiego jak w przypadku np certyfikatow SSL, czyli common revocation list.
Mogliby po prostu przestać honorować certyfikaty wystawione przez datą X
  • Odpowiedz