Wpis z mikrobloga

@drim ile się tego żre po knajpach i za każdym razem bochen dobrego chleba jest #!$%@? do śmieci, żeby tylko dać chamom 10sekund wrażenia swojskości i możliwości zrobienia focie na insta.

@kinollos

Ale jak to #!$%@?? (°° Ja za każdym razem zjadam chlebek, bo to akurat jedna z lepszych rzeczy. W szczególności, gdy jest nasączony tą oto nadzupą ( ͡
@Nera7: @drim: Obym się mylił, ale ciężko mi w to uwierzyć, że jecie cały chleb - oznaczałoby to, że prosicie kucharza o wnętrze chleba na osobnym talerzu i po sytym żurku jeszcze dowalacie ponadpółkilogramowy bochen. Ale nawet jak wy oboje tak zawsze robicie, to przy przemiale kilkuset/kilku tysięcy takich potraw dziennie w Polsce jesteście wyjątkami.
@kinollos: nie wiem bo nie jadam w restauracjach, ale jak sie robilo w domu czy ktos z rodziny robil to srodeczek kto chcial to dostawal, a potem chlebek po spozyciu tez sie wcinalo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hfpx: to jest święta czara żuru, ukryta na dyniowych polach. Strażnik żuru jej strzeże. W razie potrzeby kąsa, drapie i wije się, ale płacąc świeżą rybą pozwala przejść dalej.