Wpis z mikrobloga

Pytanie od komputerowego laika więc bardzo proszę się nie faflunić jeśli pytam o całkowitą głupotę XD

Otóż posiadam notebooka ASUS UX360C.

Specyfikacja:
Procesor: Intel Core m3-7Y30 1.6GHz
Ram: 8gb
Karta graficzna: Intel hd graphics 615 128mb

Notebook jak widać do gier raczej nie jest przeznaczony, aczkolwiek jakiegoś goticzka powinien pociągnąć w miarę na luzie. Problemem jest jego rozdzielczość. Domyślnie jest ona ustawiona na 1800p i nawet jeśli w grze ustawię ją na jakąś 800x600 to, mimo, że na pierwszy rzut oka rozdzielczość faktycznie się zmienia, to laptok dalej wyświetla tak naprawdę obraz w 1800p, który tylko udaję tą niższą rodzielczość. Na wydajność ma to baardzo mały wpływ. Przez specyfikację laptopa nie da się na nim pograć nawet w gry o najniższych wymaganiach bo odpala je w tej chorej rozdzielczośći XD

Po pogrzebaniu w ustawieniach zauważyłem, że wyświetlacz laptopa niby tylko obsługuje tą jedyną rozdzielczość 1800p (to wrzuciłem w screenie). Jak dla testu podłączyłem do tv to tych rozdzielczości wyświetlało się kilkadziesiąt

Czy jest jakaś możliwość, żeby "odblokować" niższe rozdzielczości w wyświetlaczu, czy to jest jakieś ograniczenie sprzętowe którego nie da się przeskoczyć? Podobno na tym notebooku kiedyś na luzie dało się pograć np. w Warframe, czy w LOLa, a teraz nawet minecraft jest niegrywalny XD Może jakaś aktualizacja namieszała? Proszę o pomoc. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#problem #komputery #gry #pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta
Pobierz Daqnny - Pytanie od komputerowego laika więc bardzo proszę się nie faflunić jeśli pyt...
źródło: comment_16393093235lv8kPVplUnr2qhjYck5iu.jpg
  • 4
@marek-sisey-tymoszczuk: Tylko chodzi o to ze ja mam PC wiec stacjonarnie to ja mogę sobie grać, ale chciałbym mieć tez możliwość gry w mało wymagające tytuły rowniez na laptoku a przez te rozdzielczość to w kompletnie nic nie mogę pograć, nawet w jakies gry starożytne ( ͡° ʖ̯ ͡°)