Wpis z mikrobloga

#zalesie #nieruchomosci #pracbaza #przemyslenia

Nie jestem lewakiem ani nie chcę nic za darmo, ale to jest smutne że najbardziej podstawowe rzeczy dla każdego człowieka są często poza jego zasięgiem i trzeba stawać na głowie żeby je osiągnąć. Mała klatka (bo mieszkaniem tego nazwać nie można) na obrzeżach miasta z 1 pokojem i kuchnią kosztuje tyle, że trzeba z---------ć 10 lat jak robak na wkład własny, a potem do emerytury spłacać kredyt żeby zdechnąć kilka lat później. Nie mówię o byciu sławnym, pięknym i bogatym, mieszkanie jest chyba najbardziej pierwotną potrzebą człowieka.

Z drugiej strony kolega lat 23 dostaje za darmo od rodziców mieszkanie na nowym osiedlu w centrum Krakowa, w trakcie studiów pracować nie musiał bo pieniądze dostawał, a teraz sobie chodzi wesoło z teczka do pracy i wraca do swojego mieszkania. Nic nie musi, niczego się nie boi. Te kontrasty są w k---e depresyjne.

Nie chcę domów na kartki, zabierania bogatym ani dopłat. Chcę moc żyć jak człowiek odkładając na wkład własny, a potem żeby rata nie odbierała mi smaku życia i mógłbym sobie kupić nowy rower na lato albo nie bać się ze zacznie mnie boleć ząb i dentysta skasuje dwa tysiące złotych za byle g---o. I żeby to nie musiał być "apartament typu studio" 25 metrów kwadratowych za pół miliona złotych na końcu miasta.

Odechciewa się żyć jak się widzi co się o--------a w tych czasach. Jak kiedyś będzie lepiej, to przyszłe pokolenia będą na nas patrzyły mniej więcej tak, jak my spoglądamy na XIX wiecznych robotników co j----i 12 godzin przez 6 dni, jeśli zupy w jadłodajniach dla ubogich i żyli po trzy rodziny w jednej izbie.
  • 149
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@karolbeg: xdd nie wolno obniżać podatków bo to ingerowanie w rynek czyli komunis!!! Jak podatki będą 90% to to jest wolny rynek a ty chcesz to zmienić bo chcesz się r----c w dupę z kolegami!!! Ja się uczyłem definicji na wykopie i proszę się z nimi zapoznać!!! Ale jak to się zapoznałeś na studiach i masz formalne wykształcenie w temacie?? Moje z wykopu i rozmowy przy piwe z kolegami ważniejsze,
  • Odpowiedz
Żebym napisał na wykopie że państwo powinno mniej ingerować w rynek mieszkaniowy a ludzie mi pisali ze to komunizm to się Friedman w grobie przewraca xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@p0lybius: nie wiem kto tu jest bardziej odklejony. To nie ja uważam że prac akonserwatora powierzchni płaskich kwalifikuje do kupienia domu dla rodziny z czwórka dzieci.
  • Odpowiedz
@p0lybius to ciekawe rzeczysobie wyobrazasz ale twojej Utopii nikt nie prosil abys opisywal ;) Twoich fantazji nikt nie jest ciekawy.. tylko powtierdzasz moja teze jak probujesz tymi fikolkami napiedalac ... nic nie pisalem O podatkach a ty sobie wymysliles scenariusz i teraz mnie atakujesz :D niezle.. Weź sie ogarnij i wroc do rzeczywistosci czym predzej -stawiaj na rozwoj ,na wyksztalcenie, na znajomosci ROZWIJAJ SIE. Ten system jest najlepszh bo jest oparty
  • Odpowiedz
@progressive: no a ja uważam że konserwator powierzchni plaskich w małżeństwie z kierowcą busa mają niskie dochody do dyspozycji przez wysokie ceny podstawowych produktów i niskie pensje z racji wysokich podatków. Więc powinno się obniżyć podatki dochodowe i pośrednie na podstawowe dobra, żeby jednoczesne spłacanie rat mieszkaniowych z wysokimi kosztami życia nie prowadziło do życia jak biedota.

Dla ciebie to odklejenie i komunizm jak widać.
  • Odpowiedz
@MinnieMouse0: tak to jest jak ktos glupi i bez wyobrazni bierze sie za wymyslanie jak ulozyc swiat. Wywal wszystkie urzedzenia z domu z czipami, zyj bez internetu. Tak wlasnie wygladac bedzie swiat bez programistow 15k. Albo zwieksz ceny tego co wspomnialem 3 krotnie.
  • Odpowiedz
@MinnieMouse0: a co do toniecia w smieciach to pracownikow fizycznych mozna zamienic maszynami. Obecnie albo to sie nie oplaca, lub jeszcze nie jest mozliwe, ze wzgledu na rozwoj technologii. Takze pozdro naturalistyczne poglady. Takze, pokazuje to przydatnosc pewnych zawodow. Bez programistow wszyscy bedziemy sortowac smieci recznie. Bez sortowaczy smieci, bedziemy to robic maszynami, jesli bedziemy mieli dobrych programistow.
  • Odpowiedz
@p0lybius: za duzo filmow amerykanskich sie kolega naoogladal. Z czego w takim razie w panstwowym budzecie chcesz zrezygnowac, jesli obnizysz te podatki? Pomoc spoleczna, ktora idzie do najbiedniejszych?
  • Odpowiedz