Wpis z mikrobloga

#zalesie #nieruchomosci #pracbaza #przemyslenia

Nie jestem lewakiem ani nie chcę nic za darmo, ale to jest smutne że najbardziej podstawowe rzeczy dla każdego człowieka są często poza jego zasięgiem i trzeba stawać na głowie żeby je osiągnąć. Mała klatka (bo mieszkaniem tego nazwać nie można) na obrzeżach miasta z 1 pokojem i kuchnią kosztuje tyle, że trzeba #!$%@?ć 10 lat jak robak na wkład własny, a potem do emerytury spłacać kredyt żeby zdechnąć kilka lat później. Nie mówię o byciu sławnym, pięknym i bogatym, mieszkanie jest chyba najbardziej pierwotną potrzebą człowieka.

Z drugiej strony kolega lat 23 dostaje za darmo od rodziców mieszkanie na nowym osiedlu w centrum Krakowa, w trakcie studiów pracować nie musiał bo pieniądze dostawał, a teraz sobie chodzi wesoło z teczka do pracy i wraca do swojego mieszkania. Nic nie musi, niczego się nie boi. Te kontrasty są w #!$%@? depresyjne.

Nie chcę domów na kartki, zabierania bogatym ani dopłat. Chcę moc żyć jak człowiek odkładając na wkład własny, a potem żeby rata nie odbierała mi smaku życia i mógłbym sobie kupić nowy rower na lato albo nie bać się ze zacznie mnie boleć ząb i dentysta skasuje dwa tysiące złotych za byle gówno. I żeby to nie musiał być "apartament typu studio" 25 metrów kwadratowych za pół miliona złotych na końcu miasta.

Odechciewa się żyć jak się widzi co się #!$%@? w tych czasach. Jak kiedyś będzie lepiej, to przyszłe pokolenia będą na nas patrzyły mniej więcej tak, jak my spoglądamy na XIX wiecznych robotników co #!$%@? 12 godzin przez 6 dni, jeśli zupy w jadłodajniach dla ubogich i żyli po trzy rodziny w jednej izbie.
  • 149
  • Odpowiedz
@p0lybius: I'm not a leftist and I don't want anything for free, but it's sad that the most basic things for any human being are often beyond their reach and you have to bend over backwards to get them. A small cage (because you can't call it an apartment) on the outskirts of a city with 1 room and a kitchen costs so much that you have to spend 10 years
  • Odpowiedz
@p0lybius Z drugiej strony kolega lat 23 dostaje za darmo od rodziców mieszkanie na nowym osiedlu w centrum Krakowa, w trakcie studiów pracować nie musiał bo pieniądze dostawał, a teraz sobie chodzi wesoło z teczka do pracy i wraca do swojego mieszkania. Nic nie musi, niczego się nie boi

W sumie to Twój kolega żyje tak jak powinna żyć klasa średnia. Zarówno przedstawiciele klasy średniej jak i jej dzieci powinny się nie
  • Odpowiedz
@p0lybius: heh akurat patrze wynajem w trójmieście- kawalerki w okropnym stanie za 2 tysiace wiszą :D
Oczywiście w ogłoszeniu mieszkanie za 1200-1300 ale 700 opłaty :D
Masakra tam bez minimum 4 tysiecy złotych nie ma co podchodzić.
  • Odpowiedz
Zaraz przyjdzie jakiś śmieć i ci powie że hehe nie każdy musi mieć mieszkanie.


@marcinpodlas8: sorry, ale są tańsze alternatywy i serio nie każdy musi je mieć... mieszkanie to inwestycja i kula u nogi

w ciągu ostatnich 10 lat przeprowadziłem się ze 4 razy i wszędzie mieszkanie było by dla mnie uciążliwością i rozwiązałem ten "problem" inaczej w pewnym momencie mieszkałem w Warszawie nad samą Wisłą w ścisłym centrum Warszawy a
  • Odpowiedz
Nie chcę domów na kartki, zabierania bogatym ani dopłat. Chcę moc żyć jak człowiek odkładając na wkład własny, a potem żeby rata nie odbierała mi smaku życia i mógłbym sobie kupić nowy rower na lato albo nie bać się ze zacznie mnie boleć ząb i dentysta skasuje dwa tysiące złotych za byle gówno. I żeby to nie musiał być "apartament typu studio" 25 metrów kwadratowych za pół miliona złotych na końcu miasta.
  • Odpowiedz
@MinnieMouse0: No trudno. Ja każdego zapraszam do Niemiec żeby przekonał się jak działa dobrze rozwinięta gospodarka. Tu pani sprzątaczka czy pani kasjerka zarabia na tyle dobrze że wspomaga niemiecki przemysł kupując co kilka lat nowe auto. O innych rzeczach nie wspominając.

No ale trzeba w nieskończoność podnosić kwalifikacje:) ciekawe kto będzie te mieszkania budował wtedy, tu sie wyobraźnia niektórych już kończy
  • Odpowiedz
musisz koniecznie mieszkać w mieście? Dla mnie to trochę taki wyścig szczurów i proponuje wyjść z matrixa osiedlając się na wsi ( ͡° ͜ʖ ͡°)-


@StaryPijanyWyjadacz: Miasto nie potrzebuje robotników?:) a jak myślisz że robotnik będzie dojeżdżał 2h w jedną stronę to grubo się mylisz. Prędzej pójdzie na bezrobocie.
  • Odpowiedz
@p0lybius podsumuje krótko, trzeba było się uczyć, a nie przesiadywać na portalu z obrazkami z papieżem. Jak mnie #!$%@?ą podejście, i zawisc że komuś coś dali rodzice , a co mieli zrobić? Oddać na bezdomnych czy dać własnemu dziecku ? Rozumiem oni nic w życiu nie robili i najprawdopodobniej te pieniądze ukradli. Jeśli nadal będzie mi się powodzić dzięki mojej ciężkiej pracy do której poszedłem dzięki studiom i zapałowi, tez dam synowi
  • Odpowiedz
sorry ale dla mnie to jest trochę #!$%@?.


@p0lybius: Twoje gadanie to jest #!$%@?. Tak długo żyłeś w luksusie że wydaje CI się że on spada z nieba i jest za darmo. Polecam wyjazd do jakiegoś kraju 3 świata żeby nabrać perspektywy. Zobaczysz w jakich warunkach ludzie żyją i jak ciężko muszą pracować. I nie chodzi mi o to że u nas jest tak super i masz się cieszyć że gdzieś
  • Odpowiedz
zabawne, bo brzmisz jak korwinista który rozumie, że Korwin #!$%@? głupoty ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Bounty: no Korwin to mowil zeby nie drukowac kasy bo tak to sie skonczy. Masz skumulowana inflacje w nieruchomosciach( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
No trudno. Ja każdego zapraszam do Niemiec żeby przekonał się jak działa dobrze rozwinięta gospodarka. Tu pani sprzątaczka czy pani kasjerka zarabia na tyle dobrze że wspomaga niemiecki przemysł kupując co kilka lat nowe auto. O innych rzeczach nie wspominając.

No ale trzeba w nieskończoność podnosić kwalifikacje:) ciekawe kto będzie te mieszkania budował wtedy, tu sie wyobraźnia niektórych już kończy


@Janusz_z_Rivii: Chlopie ale ty mowisz o 4 gospodarce na swiecie. Nie
  • Odpowiedz
@p0lybius: tak działa selekcja naturalna ¯_(ツ)_/¯ Twoi rodzice są mniej zaradni od rodziców kolegi, więc genetycznie będzie bardziej zaradny niż Ty…. z punktu widzenia przetrwania gatunku jego geny są więcej warte niż Twoje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz