Wpis z mikrobloga

#rozdajo od #dzicyzapylacze
Hej kochani,
Razem z @Tulkandra zrobiłyśmy kalendarze pod choinkę, Jeden z nich tradycyjnie wędruje do przedstawiciela społeczności #wykop.
Tematem przewodnim kalendarza są (a co mogłoby być innego?;) - dzikie pszczoły! Zdjęcia są autorstwa mojego i Tulkandry. Kalendarz zawiera też krótkie ciekawostki dotyczące prezentowanych na zdjęciach gatunków.

Zasady: zaplusować niniejszy wpis.
Jako że na stronie Dzicy zapylacze opowiadamy o wszystkim: o dzikich pszczołach, grzebaczach, osach, pasożytach, larwach, jajach i wielu innych rzeczach i traktujemy to jako ciekawą i piękną całość, tak też społeczeństwo wykopowe, choć niehomogeniczne traktujemy jako barwną zbiorowość. Dlatego plusować mogą wszyscy, nikogo nie wykluczamy, nawet te młodziutkie larwy - zielonki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z plusujących wylosujemy zwycięzcę, który otrzyma od nas kalendarz (wysyłamy paczkomatem). Wyniki w niedzielę po 20.

Tych, którym nie uda się wygrać tego rozdajo, informujemy, że jeden kalendarz można wylicytować na Allegro wspierając 30. Finał WOŚP: https://allegro.pl/oferta/kalendarz-z-dzikimi-pszczolami-od-dzicy-zapylacze-11552712493

Bawcie się dobrze i obserwujcie nasz tag. Najbliższy wpis w ramach #ocieplaniewizerunkuosy będzie o szerszeniach.

Na zdjęciu strona tytułowa i przykładowe strony kalendarza z pliku oddanego do druku.
Dziękujemy bardzo Panu Adam Cyfrowy, miłośnikowi dzikich zapylaczy, który bez marudzenia zrealizował nasze pomysły :)

#zwierzaczki #zwierzeta #owady #pszczoly i tradycyjnie #pszczolyboners
M.....e - #rozdajo od #dzicyzapylacze
Hej kochani, 
Razem z @Tulkandra zrobiłyśmy k...

źródło: comment_1639162892qWjNNMbBIJLlkSL9CgqskF.jpg

Pobierz
  • 41
@Megachilidae: ach no ale one nie podrzucają jaj tylko dokonują uzurpacji gniazda. Zapomniałem, ze po angielsku oni nazywają to trzmielem kukułką, ale moim zdaniem to jest zupełnie wprowadzające w błąd. Chyba, że są jakieś kukułki, które nie podrzucają jaj tylko zabijają rodziców. Kukułka to pasożyt lęgowy, tutaj mamy do czynienie z uzurpacją gniazda i pasożytem społecznym. Dla mnie kukułka, to ktoś kto podrzuca jaja a sam odlatuje. A tu przylatuje, aby