Wpis z mikrobloga

o to jest małe miki... lepsze jest #!$%@? osiedle na terenie obozu Mauthausen- Gusen.

Sqrwysyny


@fasttaker: strasznie śwnie ci Austriacy, ale w Polsce też mamy takie przyklady vide Inowrocław i obóz na Błoniach czy też obóz w Mątwach
@wanghoi dzięki. Nie wiedziałem. A tak nawiązując, kiedyś robiliśmy remont w kamienicy. Jak się okazało to była komenda Gestapo. Zeszliśmy do piwnicy, a tam cele dwie chyba, lub trzy (mała komenda) w Katowicach (Ligota) Raz miałem okazję zejść do piwnic ZUS w Chorzowie. Potężny budynek i również komenda Gestapo... tak jak wszedłem, tak wyszedłem :-)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@iErdo: jest takie miejsce w Polsce (Joachimów Mogiły) gdzie jest pochowanych 250 tysięcy ofoar bitwy na Rawką z 1 wojny światowej. Cmentarz się kurczy a na miejscach starszych kręgów buduje się domy. To dopiero jazda jak masz ćwierć miliona ludzi pochowanych obok siebie w tym część dokładnie pod chałupą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@iErdo: po bitwach na Mazowszu to było miejsce, gdzie powstała "mogiła zbiorcza" z innych miast. W necie jest kilka źródeł - tak na 2 godzinki czytania. Psotny kucyk hest częściowo na cmentarzu natomiast ta chata po drugiej stronie drogi stoi centralnie na terenie. Lepiej to widać na lidarze. Generalnie jak mieszkasz w Wawie albo na zachodnim Mazowszu to polecam okolice spacerowo - są tam autentycznie kilometry okopów, zapadniętych ziemianek, lejów po
Pobierz
źródło: comment_1639385499cBMkntCtZdWTrgY5yXPfmt.jpg