Wpis z mikrobloga

Mam dla was małe coolstory. Ostatnio pisze doktorat z #nanoczastki na politechnice w Białymstoku. Jedna z cech uczelni w których pisze się doktoraty jest ocena naukowa jednostki. Są oceny A A+ B C etc. Im wyższa ocena, tym więcej na badania, lepsza jakość doktoratu etc. Ogólnie więcej kasy na wszystko. Pomyślałem ostatnio, ze fajnie byłoby podbić ta ocenę i jednym ze sposobów jest zwiększenie liczby osób kończących doktorat, i najlepiej byłoby gdyby były to osoby z jakimś dorobkiem artystycznym, bo więcej punktów do oceny doktoratu. Ponieważ interesuje się #historia i #film to pomyślałem ze napisze maila do Michała Zebrowskiego i Izabeli Scorupco z pytaniem czy nie zechcieliby napisać jakiegoś doktoratu z fizyki xD. Nie spodziewałem się odzewu, ale jednak odpisali. Zebrowski napisał, ze dziękuje, ale nie może nic pomoc, bo jest zawalony praca nad nowym filmem. Wyobraźcie sobie moje zaskoczenie, gdy odpisała Scorupco. Napisała, ze generalnie to na technologii to się ona nie zna, ale od dawna marzyła o napisaniu doktoratu i nawet ma ciekawy pomysł. Jak była u siebie ostatnio w rodzinnej wsi na #podlasie to widziała, ze część z domów ma ciagle dachy pokryte eternitem i fajnie byłoby na tych dachach położyć solary, żeby ten eternit tak nie pylił latem. Odpisałem jej, że to świetny pomysł na pracę i mogę jej pomoc w pisaniu. Zgodziła się i w ten weekend jesteśmy umówieni na opracowanie wstępne konspektu xD

#nauka #studbaza #wygryw #technologia #ekologia #energetyka
  • 24
  • Odpowiedz
@szunis: Tyle pozytywnego, że można się uśmiechnąć po przeczytaniu, a możne nawet troszkę prychnąć. To taki rodzynek wśród wykopowego contentu, gdzie 99% to smuty i agresja wobec (wybierz kogo tam chcesz).
A internet jest duży, nie wszyscy wszystko czytali i znają ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz
@elon_w_zbozu: Izabela niech sobie lepiej da spokój z doktoratem XD Przecież eternit jak leży na dachu to nie pyli, a będzie pylił gdy się bedzie go wiercić żeby przykręcić solary dając raka robotnikom

  • Odpowiedz