Wpis z mikrobloga

#uk
Czy sposób na ominięcie kwarantany w Polsce z biletem w ciągu 24h dalej działa bez problemu?
Czy komuś udało śie być zwolnionym z kwarantany na podstawie tej karteczki bez danych osobowych co ją wydają w punkcie szczepien?

Znalazłem również takie info na stronie gov:

Uwaga!

Od 1 grudnia obowiązuje zakaz lotów z Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Namibii, RPA i Zmbabwe.

Osoby, wracające z tych krajów, nie mogą zostać zwolnione z kwarantanny przez 14 dni.

Przepisów o kwarantannie nie stosuje się do osób, które posiadają


unijne cyfrowe zaświadczenie COVID w zakresie zaszczepienia przeciwko COVID-19, przechorowania COVID-19 lub negatywnego wyniku test w kierunku COVID-19;

zaświadczenie o szczepieniu, o wyniku testu i o powrocie do zdrowia w związku z COVID-19 uznawane za równoważne z Unijnym Certyfikatem COVID.


Czy ten zapis tylko dotyczy Mozambików?
  • 18
ty tez sie #!$%@?


@mit-nick: Styki ci sie przepalily od nadmiaru adrenaliny za uszami? Zrozum jedno: OP postuje temat miedzynarodowy. W UK maski sa obowiazkowe ale kto chce ma je w dupie i nikt sie o to nie przypieprza (w moim otoczeniu). W Polsce tez sa obowiazkowe i policja wystawia mandaty - co wiele osob kwestionuje i czasami wygrywa po batalii sadowej - co zajmuje czas, czas, czas...
Prosciej juz nie
nie czasami tylko zawsze, inna sprawa to respektowanie przez debilna włądzę wykonawczą, najlepiej połóż sie i czekaj na kolejne zamordystyczne wymysły


@mit-nick: Zawsze gdzie, w UK czy w PL? Dlaczego tak bardzo ci zalezy abym mial na uwadze JAKIEKOLWIEK zamordystyczne wymysly? Nie mieszkam w PL od kilkunastu lat, mam ponad 40, nawet juz zapomnialem ze mozna te dwa wyrazy polaczyc w taki sposob jak to napisales.
może ktoś odpowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@NeuroTC: Jasne! W PL z UK bylem ostatnio tylko raz, ale to byla podroz BAirways klasa business. W sumie niczym sie nie rozni od łajzera, tyle tylko ze ludzie komunikuja sie miedzy soba (niejako) przyzwoiciej. Odpowiadajac na Twoje pytanie: nikt nic nie wie i zalezy od duzego widzimisie, bo troche sie juz pomieszalo pomiedzy tymi krajami.
Mam nadzieje ze pomoglem.