Wpis z mikrobloga

Duloksetyne


@Kodzirasek: wiem czym jest ;) Hmm mnie Odstresowuje proces palenia, ale tak to lepszy olejek. Możesz spróbować olejku cbd, ale po 1 poinformuj o tym lekarza i zwróć uwagę na siebie. Po drugie bierz go w jak największych odstępach czasu od brania SNRI, ponieważ metabolizuje w tym samym miejscu w wątrobie i nie wiadomo czy to ma jakiś szczególny wpływ. Uznaje się po prostu, ze może mieć negatywny.

Ogólnie powinno
@Randinator: Przeczytaj może poprzedni komentarz czemu nazywam to lekiem. Chodzi o uproszczeniem, ponieważ jest możliwość wystąpienia iterakcji z innymi lekami. Szczególnie z grupy SSRI, SNRI.

Dodatkowo w USA jest lek dodam, że na receptę oparty na CBD, więc w sumie nazywanie CBD lekarstwem jest nawet poprawne prawnie.
@Dyspenseria uproszczenie dzwignia handlu bo ktos widzi slowo LEK, nie rob z ludzi idiotow. To ze cos może miec (moze bo przedmiot badan jakim jest cbd jest jeszcze fazie raczkujacej) wlasciwosci przeciwpsychotyczne nie uprawnia do nazywania tego lekarstwem - to organiczny zwiazek chemiczny - rozumiem, ze biznes musi sie krecic ale nienawidze jak zeruje sie na niewiedzy i naiwnosci niektórych klientow
@Randinator: Powiem tak po przeczytaniu jeszcze raz rzeczywiście może wprowadzić w błąd. Mi chodzi o to, że CBD może mieć interakcję z innym lekiem (co raczej nie zachęca do kupowania) i dlatego nazwałem go lekiem. Akurat należę do tych, którzy nie proponują każdemu i na wszystko CBD
@Dyspenseria no oczywiście, ze moze mieć interakcje z innymi lekami tak jak kofeina tez ma np z lekami przeciwbolowymi, ale samej kofeiny przecież nie nazywasz lekarstwem wtedy to i cocacola jest lekarstwem? Idac twoim tokiem rozumowania prawie wszystkie substancje można nazwac lekarstwem i o to mi wlasnie chodzi
@Randinator: masz rację, nie wiem co miałem w głowie używając tego skrótu myślowego.

Termin substancja czynna jest chyba najbardziej odpowiedni? Chciałbym określić to w łatwy i zrozumiałym dla każdego sposób.