Wpis z mikrobloga

  • 249
Ja rozumiem, że paczki, że taka praca, ale na miłość boską, po co #inpost stawia #paczkomaty w miejscach, przy których nie można legalnie zaparkować? Sytuacja z Wrocławia, ul. Hubskiej. Parkowanie autem pow. 2,5 tony DMC na całym chodniku, choć wjazd na chodnik zastawiony słupkami. Jak widać InPost ma to gdzieś. Piesi muszą wchodzić pod rowery, albo iść jezdnią. 50 m dalej jest paczkomat na parkingu Lidla. Więc po co ten? InPost, będziecie płacić za remont chodnika? Zapłacicie odszkodowanie, jeśli potrąci mnie rower?

#paczkomaty #inpost #wroclaw
matti82 - Ja rozumiem, że paczki, że taka praca, ale na miłość boską, po co #inpost s...

źródło: comment_1639040300B82Zuxn863zJ9v6ryfAK7g.jpg

Pobierz
  • 105
  • Odpowiedz
Tak nauczyłem się czytać ze zrozumieniem, ze Teraz palisz głupa i jedyne co umiesz napisać to: ‚:)’


@Szalom:
co mam więcej powiedzieć poza tym, że przyznałem Ci rację?
ogarnij się smyku :))
  • Odpowiedz
@Szalom: To zniknęło gdzieś w innych komentarzach.

Natomiast z treści tego co wysłałeś nie wynika, że to są takie sytuacje jak ta która podaleś w Gdańsku.

W liczbie 17 najechań przez auta na chodniku z treści artykułu wynika przecież, że tutaj też są wliczane osoby które dostały rykoszetem np. przez to, że drugi kierowca walnął.

Do tego z artykułu jeszcze wynika, że wina pieszego to 50 % w kwestii tych
  • Odpowiedz
@matti82: @kanciak12: @pekak: InPost stawia jak oszalały bo się spieszy żeby po prostu konkurencja nie miała gdzie stawiać. Na moim osiedlu 70% skrytek wolne nawet w grudniu, ale w zasadzie nie ma już gdzieś postawić kolejnego. I o to chodzi, za dwa trzy lata wejdą uchwały zakazujące stawiania kolejnych maszyn (już są procedowane w niektórych miastach) i inpost będzie monopolistą. Już w zasadzie jest.
  • Odpowiedz
@Bibimbap_: W Gdańsku skuteczne. Co prawda weryfikacja przez SM zajmuje sporo czasu, czasami nawet kilka miesięcy, ale większość spraw kończy się ukaraniem sprawcy, dostajesz na maila potwierdzenie.
  • Odpowiedz
@matti82 U mnie ustawili paczkomat tak że od utwardzonej alejki dzieli go trawnik. Efekt? Rozjeżdżona trawa i ogromne błoto po każdym deszczu, bo przecież kurier czy ludzie odbierający paczki muszą podjechać pod sam paczkomat, bo przejście 5 metrów urąga godności. Miejsca ustawiania paczkomatów powinny być jakoś regulowane przez instytucje samorządowe zarządzające krajobrazem i przestrzenią miejską. Nie może być tak że ustawiają paczkomaty z dupy. Wkurza mnie strasznie taki nieporządek.
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: 50% z tych 17 zabitych i 350 rannych na chodniku? 50% w sytuacji gdy pieszy ginie, gdziekolwiek. Tak ten artykuł stanowi. Tak ogólnie to masz ze w porywach 30% to wina pieszych

Ciężko mówić o winie pieszego jak ginie na chodniku. Moze według jednego matoła w tym wątku, gdzie według niego piesi nie uważają na chodniku i są zbyt roztropni xD

I z tego co ja rozumiem, artykuł mówi o tym ze te 17 osób zabitych (i 350 rannych) zostało na skutek
  • Odpowiedz
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 1
@grabsoon: Ciekawe czy taki byłbyś mądry jakbyś miał własny trawnik, pod własnym domem i ktoś by ci codziennie "tylko na chwilę" rozjeżdżał trawę przed płotem?

Chodnik to własność wspólna, opłacana z naszych podatków. Służy do chodzenia, a nie do jeżdżenia.
  • Odpowiedz
@Szalom Weź przeczytaj jeszcze raz artykuł. Według artykułu jak wół stoi: na chodnikach doszło do 589 zdarzeń.

Łącznie w wypadkach drogowych na chodnikach zginęło 22 osoby. No nie chce mi się wierzyć, że z tego 17 czyli większość zginęła przez to że kurier / smieciarka cofała, a nie przez to, że w wyniku wypadku auto #!$%@?ło się na chodnik. Bez jaj.

Łącznie zginęło w całym kraju 853 pieszych - 259 na pasach co jest przerażające i tu pełna zgoda.
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: Nie chce ci się wierzyć, ale tak jest masz czarno na białym. Sam wyodrębniłes 17/22

Ale nawet bez zagłębienia się dalej w to, nawet jeśli te 22 osoby zginęły przez ‚rykoszety’ to i tak dla mnie to przerażajace dane. Wiesz chodniki zazwyczaj są w miejscach gdzie dozwolone jest 50 km/h. Ciekawe ile takich rykoszetow dałoby się uniknąć gdyby nie nadmierna prędkość, między innymi
  • Odpowiedz
Oj długo jeszcze minie zanim polaki dogonią zachód. Jakbyście kiedyś pojechali do np. Niemiec, Belgii, Holandii i zastanowicie się dlaczego wszystko jest tam ładne, czyste i zadbane, to właśnie dlatego, że społeczeństwo nie pozwala na np. niszczenie chodnika przepełnionymi dostawczakami.
  • Odpowiedz