Wpis z mikrobloga

Garmin fenix 6pro czy są jakieś inne alternatywy?


@mrkobel: dziesiatki, jak nie setki, jesli nie napiszesz czego potrzebujesz, to zaraz sie dowiesz ze dobra alternatywa jest 310xt jak i polar grit, lub vertix 2.

Nie bardzo rozumiem watek o delikatnosci zegarka, poki nie kladziesz go pod tramwaj, albo nie zrzucasz z 200m urwiska, to raczej niewiele mu powinno sie stac. Znacznie delikatniejsza konstrukcja fr935, u mnie przetrwala ponad 2 lata ciorania,
@19michael86: @PurpleHaze: @sz-n: @BratProgramisty: tak chodziło mi o pierścień. Nawet tutaj były zdjęcia.

Wymagania, ciężko określić, dużo biegam, chodzę po górach. Fajny jakby miał mapy, bo niestety często w Beskidzie brakuje oznaczeń szlaków.

Chce go używać codziennie, nie tyko do treningów.
Płatność karta obowiązkowo.
Jako plus to dobrze gdyby współpracował iPhone.

Kilka lat temu patrzyłem na suunto, ale nic nie wybrałem.
Przeskok z m400 będzie ogromny, wiec nawet
Płatność karta obowiązkowo.


@mrkobel: no to zostaja ci tylko garminy, bo zaden inny producent (pomijam smartwatche) nie ma tej opcji. Jesli potrzebujesz map to w sumie wybor masz zawezony do fenix 6 pro, 6x pro i 945, no i powiedzmy 5x, ale to juz starszy model i raczej nieoplacalny.

Jesli az tak bardzo boli cie niedokladnosc fenixow, to zostaje 945, ale to jest model biegowy pozbawiony bezela, caly zegarek z tworzywa,
@PurpleHaze: @mrkobel: Fenixa możesz też kupić z paskiem zamiast bransolety i ten pasek da się wymienić (nawet są całkiem dobre jakościowo chińczyki).
945 wcale nie jest delikatny. Mam go od dwóch lat, używam na co dzień bez żadnego szkiełka, gumki czy innego #!$%@? ochronnego i nie wygląda na zużyty.
@mrkobel: "Płatność karta obowiązkowo." To faktycznie tylko Garminy.
Ja ze względu na sławne problemy z dokładnością GPS w Fenixach wybrałem Corosa. Nie interesowały mnie płatności, muzyka, mapy. Za to dokładność GPS, wielkość - a raczej małość i lekkość, wytrzymałość (Szafirowe szkiełko). I tak zamiast Fenix 6 sapphire mam Coros Apex 46mm za połowę ceny tego pierwszego ¯\_(ツ)_/¯
@mrkobel: wejdz sobie na recenzje www.dcrainmaker.com i poczytaj o tych zegarkach.

To co wrzucasz to byl blad ktory polegal na nieprawidlowych/niedokladnych danych dotyczacych lokalizacji satelit i nawet pierwsze zdanie artykulu mowi, ze garmin wypuscil fixa na urzadzenia.

Fenixy moga miec delikatne odchylki bo maja metalowy pierscien i wiele osob uwaza, ze to jest podstawowy problem z dokladnoscia fenixow wzgledem innych zegarkow.

Tylko co to znaczy problem z dokladnoscia? Cywilne gps jakie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mrkobel: prawdopodobnie chodziło o to: https://www.dcrainmaker.com/2021/01/gps-accuracy-impacting-devices.html
Problem został rozwiązany bardzo szybko.
Zachęcam do zapoznania się z badaniami, które prowadził dcrainmaker: https://www.dcrainmaker.com/2010/11/sport-device-gps-accuracy-in-depth-part.html (to link do pierwszej części).
tl;dr gość bardzo szczegółowo sprawdza gps w wielu urządzeniach według swojego ustandaryzowanego testu.
Potem można się zapoznać z jego recenzjami urządzeń, tu zbiorczy link do garmina: https://www.dcrainmaker.com/product-reviews/garmin

Wniosek był taki, że forerunner wypadał ciut lepiej niż fenix (w dużym skrócie).
@PurpleHaze: Początkowo faktycznie błąd był w oprogramowaniu, ale największy problem to metalowy bezel w Fenixie. Ten sam chipset a FR945 dokładniejszy (nawet sprawdzałem po śladach znajomych biegowych na Stravie, jak startowali w tym samym biegu).
A jeśli chodzi o dokładność, to mam sentyment do mojego starego Suunto 2s ambit - tam był moduł GPS w "kieszonce" wychodzącej w dół zegarka na nadgarstek. Z dala od reszty elektroniki, metalu i w trakcie