Wpis z mikrobloga

Nie wiem co mnie bardziej triggeruje.
To, że młodzieżowe słowo roku jest wybierane przez 30-letnich zoomerów, czy to że normictwo uważa, że "śpiulkolot" jest synonimem słowa łóżko.

Słowo śpiulkolot stworzył ktoś na potrzeby mema, na którym jest pies w stroju pilota. Później powstały wersje z psiulkowozem, psiulkoczołgiem itp. Sformułowanie "wsiadaj do śpiulkolotu" można rozumieć jako "pora iść spać" ale samo słowo "śpiulkolot" nie znaczy łóżko!

#gorzkiezale #zalesie
Pobierz
źródło: comment_1638940984Qle5AgVYvY5JeAGxN7lIe0.jpg
  • 191
@jutokintumi: śpiulkolot/wóz/statek/czołg jest jeszcze o tyle fajny, że jest uroczy, słodki, nie jest w żaden sposób wulgarny ani obraźliwy itp.
Co nie zmienia faktu, że sam ten konkurs jest żenujący i skazany na żenadę.

przecież zoomerzy nie mają 30 lat xD


@Krzyszy: a ile wg ciebie, zakładając, że chodzi o "generację z", czyli ludzi urodzonych +/- w latach 90?
Sama powiedziałaś o respektowaniu regulaminu, a powodem według Spidersweb było, że "nie wygra słowo wyśmiewające czyjeś poglądy". Foliarz również wyśmiewa.


@marekseo: Podobnie jak "zodiakara", która również wyśmiewa, ale nie została wyeliminowana z plebiscytu, bo te poglądy dotykają zupełnie innej problematyki i mają inny społeczny kontekst. Wyrazy takie jak "kuc", "prawak", "lewak" też nie zostały przyjęte. Nie ma tutaj żadnej niekonsekwencji.

To co teraz piszesz to tylko wymówki, które powstały, bo tak
Jakoś foliarza nie zdyskwalifikowali tak jak słowo Julka.


@marekseo: "foliarz" to nie jest popularne imię nadawane dzieciom, które mogą mieć po tem przez to nieprzyjemności. Poza tym to prawaki wypaczyły "Julkę", która przecież znaczy po prostu smarkulę-imprezowiczkę na granicy pełnoletniości, nie ma żadnego nacechowania politycznego. Forsowanie słów o przekłamanym znaczeniu raczej mija się z celem plebiscytu.

"Foliarz" też jest apolityczny.
@CocoJamboolin tak to fikołek bo foliarz to określenie pejoratywne jak julka i jakoś nie przeszkadzało. I wiesz ze w języku polskim mamy wiele takich samych słów o innym znaczeniu wiec twoje tłumaczenia sa chybione. jak usunęli Julkę powinni też foliarza. Wiec podtrzymuje swoje słowa ze walisz fikołki pod tezę
tak to fikołek bo foliarz to określenie pejoratywne jak julka i jakoś nie przeszkadzało. I wiesz ze w języku polskim mamy wiele takich samych słów o innym znaczeniu wiec twoje tłumaczenia sa chybione. jak usunęli Julkę powinni też foliarza. Wiec podtrzymuje swoje słowa ze walisz fikołki pod tezę


@printf: to w takim razie czemu nie usunęli zodiakary, altarentywki, dzbana czy twojej starej? sugeruję jednak trochę pogłówkować, porównywać znaczenia słów i poznawać
@AtoMan: Foliarz apolityczny? Foliarzy nazywa się prawicowych ekstremistów, którzy wierzą w spiskowe teorie. Wskaż mi przykład, gdzie foliarzem nazwano kogoś o poglądach lewicy.

Prawie jestem w stanie się zgodzić, że stygmatyzacja imienia podpada pod nieprzyjemności. Prawie, bo:
a) To są Twoje domniemania, to nie jest stanowisko organizatorów Młodzieżowego Słowa Roku. Oficjalnym jest, że odpadają takie, które wyśmiewają czyjeś poglądy. A foliarz poglądy ma.

b) Sasin, które również zostało zdjęte, nie jest