Wpis z mikrobloga

Nie wiem co mnie bardziej triggeruje.
To, że młodzieżowe słowo roku jest wybierane przez 30-letnich zoomerów, czy to że normictwo uważa, że "śpiulkolot" jest synonimem słowa łóżko.

Słowo śpiulkolot stworzył ktoś na potrzeby mema, na którym jest pies w stroju pilota. Później powstały wersje z psiulkowozem, psiulkoczołgiem itp. Sformułowanie "wsiadaj do śpiulkolotu" można rozumieć jako "pora iść spać" ale samo słowo "śpiulkolot" nie znaczy łóżko!

#gorzkiezale #zalesie
jutokintumi - Nie wiem co mnie bardziej triggeruje. 
To, że młodzieżowe słowo roku je...

źródło: comment_1638940984Qle5AgVYvY5JeAGxN7lIe0.jpg

Pobierz
  • 191
  • Odpowiedz
@jutokintumi: Żenada to mało powiedziane. Odkryłem ostatnio że jest takie słowo które idealnie pasuje od tych idiotów z PWN - zoomberstwo czyli stare dziady chcące być cool i używają młodzieżowych słów nie mając pojęcia o ich prawdziwym znaczeniu( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jutokintumi: Konkurs jest z góry skazany na takie problemy, bo młodzież to nie jest jakiś jednorodny organizm i do tego bardzo dynamicznie się zmienia. Z zewnątrz wygląda na jedną grupę, a różnice są ogromne, do tego słowo popularne dziś może być totalnie niemodne jutro.

Ja znam śpiulkolot z wypoku, ale przecież tego nikt nie używa w rozmowach. Z kolei naura nigdy nie słyszałem xD
  • Odpowiedz
@jutokintumi: wiedza tajemna posiadana wiesz to co jakis spiulkolot XDD kogo to obchodzi jeszcze jakiś zoomer sprzed 2 lat i już samo pisanie wysrywow na wykopie progresywnym portalu z memami z papiezem odgrzewanymi od 15lat jest równoważne z byciem totalnym normikiem
  • Odpowiedz
Słowo śpiulkolot stworzył ktoś na potrzeby mema, na którym jest pies w stroju pilota.


@jutokintumi: Powiedz mi że mam jest w języku angielskim a to jakieś nieudolne tłumaczenie?
  • Odpowiedz