Wpis z mikrobloga

@l_Grela_l: mało jest rzeczy zdrowszych i zawierających tyle niezbędnych składników żywieniowych jak czerwone mięso, oczywiście w umiarze

Gdyby to było złe i zbędne dla zdrowego żywienia, to nie musielibyście szukać zastępstwa w postaci np. soi
  • Odpowiedz
@Atreyu: nie nazwałbym tego zastępstwem, tylko urozmaiceniem diety
czerwone mięso w dużych ilościach zwiększa ryzyko kilku nowotworów, udaru i paru innych chorób których zapomniałem bo badania czytałem dawno temu
NCEŻ kiedyś mówił, że maksymalne zalecane spożycie to 0.5kg mięsa na tydzień i to chodzi głównie o białe mięso + podroby, a czerwone i przetworzone to nie jest coś na czym powinno się bazować dietę
  • Odpowiedz
@Atreyu: a jak chcesz zaśmiecać tag mięsem, to nie wiem - daj linka do badań, zarzuć jakimś argumentem opartym naukowo i zaproś do dyskusji a nie tylko marnujesz czas ludziom obserwującym tag
  • Odpowiedz
mało jest rzeczy zdrowszych i zawierających tyle niezbędnych składników żywieniowych jak czerwone mięso, oczywiście w umiarze

czerwone mięso w dużych ilościach


@l_Grela_l: ja piszę o umiarze, bo i w nadmiarze soja szkodzi, a ty dwadzieścia sekund później o "dużych ilościach"

To jakbym napisał że kieliszek wina do obiadu jest zdrowy, a ty na to że nie bo pijąc dwa jabole dziennie umrzemy na marskość wątroby

Bez sensu takie przepychanki
  • Odpowiedz
@Atreyu: wrzucasz film z porcją zajmującą cały zalecany limit tygodniowy na mięso
do tego jest to czerwone mięso, którego jedzenia się nie zaleca
i mówisz o umiarze? xD
  • Odpowiedz
Panie @kaitek666 - ja zdaje sobie sprawę że promowanie zdrowego stylu życia czy zdrowej diety może zwyczajnie drażnić poniektórych, ale posty zawierające wulgaryzmy będą zgłaszane
  • Odpowiedz
@Atreyu: Wow, bardzo prawdziwie wygląda ten wege kotlet.
Bo zakładam, że nie jesteś prostackim debilem, który taguje mięso jako wege, bo "he he śmiensze co mati"
  • Odpowiedz