Wpis z mikrobloga

Mirki, podpowiedzcie jaki telefon sobie kupić, żeby zachować prywatność i anonimowość? Z tego co widzę to najlepiej Samsung, a potem długo długo nic, nie? Od razu dziękuję za wypowiedzi fanbojom Apple bo po tym co ostatnio odwalili z tym unicornem są u mnie skreśleni...

#pytanie #pytaniedoeksperta #bezpieczenstwo #prywatnosc #technologia #android #ios #apple #samsung #telefony #smartfon #iphone
teddybear69 - Mirki, podpowiedzcie jaki telefon sobie kupić, żeby zachować prywatność...

źródło: comment_1638721590n8Mcpg2EzHKo2XrLGK3kN0.jpg

Pobierz
  • 118
@teddybear69: Jeśli chodzi o prywatność to przede wszystkim taki który pozwala zainstalować custom ROM. Dobrze jakby miał też np wysuwaną albo odłączaną fizycznie kamerę i mikrofon. Może na przykład OnePlus 7 Pro. Są niby też telefony pokroju Librem 5 ale z tego co czytałem raczej nie cieszą się dobrą opinią. Natomiast jeśli jesteś totalnie nietechniczny i rzeczy pokroju customRomów cię przewyższają to chyba iphone jakieś tam minimalne standardy ma.
@Gigamesh: IPhone i minimalne standardy xd O sile zabezpieczeń Apple niech świadczy fakt, że na granicy chińskiej nawet ci nie zabiorą iPhona żeby go sprawdzić bo i tak nie są w stanie go odszyfrować. Za to androidy w zasadzie wszystkie przechodzą przez chciwe łapki tamtejszej ubecji i zapezpieczenia im nie straszne.
@Gigamesh: Ale idąc tym tokiem to telefon każdego producenta stanowi zagrożenie bo każdy może się ma ciebie wypiąć. Jeśli mówimy o fabrycznie zabezpieczonym sprzęcie, to Apple mocno przoduje, a jeśli chcesz się bawić w zmiany romow i zabezpieczenie swojego telefonu w profesjonalny sposób, to i tak dobre rady nie są ci potrzebne bo zazwyczaj wiesz co robisz.
@teddybear69: Tak naprawdę dużo zależy o jakiej prywatności mówimy. Jeśli chcesz zabezpieczyć się przed pegazusem, to najłatwiej kupić telefon z systemem który nie jest na niego podatny. Z tego co wyczytałem to "Pegasus atakuje Androida, iOS, BlackBerry OS oraz Symbiana", a więc trzeba poszukać czegoś spoza tej listy najlepiej.