Wpis z mikrobloga

Rozbraja mnie, że w Polsce minimalna wielkość mieszkania wynosi 25 metrów. Norma przyjęta jeszcze za komuny. "Hurr durr, takie mieszkania też są potrzebne!!". XD Nie, nie są. Lepiej budować 3 mieszkania 35 metrów, niż 4 po 25 metrów, a generalnie to udział małych mieszkań w nowych budynkach powinien być limitowany. Jak ten kraj ma się stać lepszym miejscem jak trwa masowa produkcja kurników by wycisnąć jak najwięcej z PUM. "W centrach nie ma gdzie budować!!!" - to niech się nie buduje, to przecież nie Singapur czy Holandia, żeby nie było na czym postawić budynku. Za 10-15 lat odbije się to czkawką jak będziemy wchodzić w niż demograficzny, a miasta będą wypełnione kurnikami z żelbetu, które nawet ciężko przerobić.

#nieruchomosci #mieszkanie #przemysleniazdupy #takaprawda
  • 19
  • Odpowiedz
@mickpl gdyby minimum wynosiło nawet 15m² to i tak tłumy ustawiałyby się w kolejce. Wiadomo, że każdy chce być na swoim a nie siedzieć ze starym pijanym do czterdziestki, no ale ku#wa bez przeginania w drugą stronę XD
  • Odpowiedz
@mickpl:
Problemem nie są normy, tylko ludzkie frajerstwo.
Pokój za 1200? Kawalerka za 2500? Jak ma białe ściany i stołek z Ikea to się ustawiają kolejki. Wykończenie za 160 zł xD. I ludzie/studenci biorą za to kasę od rodziców albo pracują żeby opłacić 10mkw za pół minimalnej.

Ja wiem, gdzieś trzeba mieszkać. Ale są granice.

Największa patologia jest właśnie w przypadku pokoi i kawalerek, której są kierowane dla najmłodszych i tych
  • Odpowiedz
"Hurr durr, takie mieszkania też są potrzebne!!". XD Nie, nie są.


@mickpl: sam mieszkałem w kawalerce 20m2 i wszystko było ok. Fakt, nikogo więcej tam nie wciśniesz, we dwie osoby nie da się mieszkać, ale jedna? Jak najbardziej. Mniejsze opłaty, mniej sprzątania. Ofc nie jest to mieszkanie na dłuższą metę, ale jako przejściowe, dla studenta czy młodego człowieka zaczynającego swoją karierę zawodową imho idealne.

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mickpl:
Jeszcze większym problemem jest to że rynek jest zalany ofertami sprzedaży "apartamentów" o powierzchni mniejszej niż te przyjęte minimum 25m. Ostatnio patrzyłem na kawalerki i jak zaznaczyłem że chce większe niż 25m to 3/4 ofert zniknęła...
  • Odpowiedz
@mickpl: zaraz ci przyjdzie wykopek konfederata co mieszka z matką całe życie i ci powie że "wolny rynek" wszystko reguluje. Wolny rynek sterowany przez kolesi,mafię i polityków ale jest najbardziej wolny z wolnych
  • Odpowiedz
lokalizacji nie doprodukujesz


@sylwester-stallone: Jak najbardziej doprodukujesz. XD Za każdym razem jak gdzieś ciągną lepszą infrastrukturę to magicznie dookoła pojawiają się mieszkania i to się staje dobrą lokalizacją.
  • Odpowiedz
@mickpl: Gdyby nie przepisy to nasi rodzimi deweloperzy sprzedawali by mieszkania ze wspólnymi rodzinnymi łazienkami 1 na 6 apartamentów, a apartamenty o niższym standardzie miałyby wspólne Smart Kuchnie z pakietem monitorującym kiedy palnik lub kibel jest wolny (za dopłatą 8000 zł do systemu Smart Bathroom&Kitchen). Tak jak wielu wykopków się obraziło na to co napisałem ale powtórzę - w PRL oddawano średnio większe mieszkania powierzchniowo niż w III RP. I wiem,
  • Odpowiedz
  • 0
Lepiej budować 3 mieszkania 35 metrów, niż 4 po 25 metrów

@mickpl, faktycznie, to w końcu sumarycznie 5 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej więcej
  • Odpowiedz