Wpis z mikrobloga

Mirki od wielu lat szukam dobrych butów zimowych na miasto i po przetestowaniu wielu par (niektóre za 500 pln+) niestety ŻADNE nie nadają się na zimę. Jestem załamany butami zimowymi w polsce. Już kij z tym że w niektórych albo mega zimno było albo stopa się mega pociła. Chodzi mi bardziej o przyczepność. Nie miałem jeszcze butów w których bym się nie zabił na chodniku...

Kupiłem w tym tygodniu buty Salomon Utility Freeze i są tragiczne...
"Sprawdzona podeszwa Winter Contagrip® oferuje dużą przyczepność na wilgotnych, ośnieżonych i oblodzonych nawierzchniach." - przyczepność my ass... każdy krok, to modlitwa do matki boskiej, by się nie zabić.

Czy są na tym świecie buty, które zapewniają, chociaż średnią przyczepność na ubitym śniegu na chodniku albo na lodzie (o ile to możliwe)? Już szukałem nawet w zagranicznych sklepach i stronce, która testuje przyczepność butów na lodzie (ratemytreads), ale niestety butów WindRiver chyba nie idzie dostać w europie, znalazłem je tylko w kanadyjskim sklepie, który nie oferuje wysyłki do europy... na amazonie też pusto.

Może jesteście w stanie polecić jakieś dobre buty? Czy zostaje tylko założenie kolców i dwie zdrowaśki...?

#modameska #buty #obuwie #zima #outdoor
  • 20
@qiuas12345: a tam #!$%@?. Wybór olbrzymi, wszystkie modele marek. Może chodzisz jak pała :) Jeszcze mi powiedz że buty górskie w których typy zdobywają 8-tysięczniki nie dają rady. Właśnie doczytałem że oczekujesz przyczepności na lodzie - wrzuć sobie wkręty w podeszwe jak tak tego potrzebujesz xD
@zapalara: No to może poleć jakieś buty, w których typy zdobywają 8-tysięczniki, a nie mi #!$%@?, że chodzić nie potrafię. #!$%@?łem się po prostu na buty za 700 zł, w których każdy krok to walka o życie, bo są zajebiście śliskie. Szczerze to letnie adidasy mają 10x lepszą przyczepność niż to gówno, pozdro.

Czuje się jak na elektrodzie, zawsze przyjdzie jakiś typ co wyśmieje zamiast pomóc. Ale czego się spodziewać po
@Bezz_: Właśnie najlepsze, jakie miałem to chyba były timberlandy.
Czyli zostaje mi tylko odkurzenie starych timberlandów i ewentualnie założenie kolców jak będą oblodzone chodniki? Mieszkam w małym mieście i zawsze przez pierwsze tygodnie wszędzie jest lód, bo nikt nie sypie chodników solą ani ziemią.

Chyba, że ktoś jeszcze znalazł buty z dobrą podeszwą jak te WindRiver z IceFX albo arctic grip?
@Bezz_: Zwykłe 6 mam, nie premium. Timberlandy były ok tylko tak jak pisałem wcześniej — małe miasto, nikt nie sypie ziemią ani solą i pierwsze tygodnie jest tragedia chodzić po mieście. Drogi odśnieżone, ale chodniki nie i tak od wielu lat jest.
@qiuas12345: napisałeś żeby ci podać buty na 8tysieczniki () Są różne vibram, tam jest Penia, ja do biegania po górach wole Continental podeszwy ze wspolpracy z adidasem. No ale skoro testowałeś WSZYSTKIE i musiałeś trafić na takie co ich nie ma w europie, to pozostaje wtedy tylko wkręty w podeszwe, najlepszy patent mna czysty lód. Albo takie małe raki - też ci pisałem, zakładane na
@Man_of_Gx Vibram (Arctic grip) przetestowany i stwierdzam że działa. Dzisiaj było lodowisko na chodnikach, każdy kto szedł obok mnie to szedł jak pingwin i co chwilę się wywalał. W jednym miejscu (stroma górka) był lód i tam gdzie ja przeszedłem normalnie to babka obok krzyczała i trzymała się poręczy.

Nie ma szans bym szedł normalnie po mokrym lodzie w innych butach, a w tych czułem że jest ślizgawka straszna ale miałem przyczepność.