Wpis z mikrobloga

Młoda niemieckojęzyczna pielęgniarka pod wpływem emocji nagrywa film w którym opowiada o absurdalnych ograniczeniach przeciwpandemicznych jakie obecnie wprowadzane są w Niemczech. W skrócie: z obawy o bezpieczeństwo pacjentów, niezaszczepiony personel medyczny będzie musiał wykonywać regularnie testy PCR, pokrywając koszty z własnej kieszeni, a w razie odmowy, takiej osobie grozi zwolnienie. Pikanterii dodaje fakt, iż w jej klinice na kilkadziesiąt zwłok w kostnicy, jest ledwie trzech denatów covidowych.

Jej film zebrał ponad 2,2 mln polubień i zapoczątkował narodzenie się grupy paragraph32 do której można przystąpić na Telegramie: https://t.me/paragraph32

Namiary dostałem od mojego kolegi z pracy, który równie mocno żyje tym tematem. Po prędkości w jakiej rozprzestrzenił się film widać, że w Niemczech jest coraz więcej osób oburzonych prowadzoną polityką pandemiczną i być może niedługo to oburzenie będzie miało swoje ujście w masowych protestach - oby!

źródło: https://www.instagram.com/p/CW8gE7dqnYL

#niemcy #pandemia #zagranico #szury #koronawirus
derezeus - Młoda niemieckojęzyczna pielęgniarka pod wpływem emocji nagrywa film w któ...
  • 100
  • Odpowiedz
b) absurdalne jest to, że chorymi mają się zajmować ludzie, którzy nie roznoszą choroby zakaźnej przenoszonej drogą kropelkową, która jest groźna dla osłabionych organizmów?


@Shatter: absurdalne jest to, że jak się zaszczepią, to wg tych durnych zasad przestają roznosić wirusa, a fakty mówią jednak co innego. Magia.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Gon70: nie czytam wysrywu OPa ale mogę Ci powiedzieć że ona potwierdza:
- wszystko co u mnie się dzieje (po jej wymowie wnioskuję że południe Niemiec)
- wszystko co zapowiadałem w maju 2020

Ma kilkadziesiąt ciał (zwłok) do "obrobienia" z czego tylko 3 to korona. To nie jest już pandemia koronawirusa a pandemia braku siły roboczej (jak w Polsce od początku w zasadzie). Dlaczego? Każdy nieszczepiony pracownik jest zmuszony robić na własny koszt test PCR codziennie (nie ten tani
  • Odpowiedz
ograniczają to


@Shatter: ale prawdopodobieństwo jest nadal bardzo dalekie od zera. Dlaczego w takim razie niezaszczepieni muszą potwierdzić, że nie zarażają, a zaszczepionych po raz kolejny puszcza się samopas, skoro i tak zarażają?
  • Odpowiedz
Robienie #!$%@? z logiki, szczepienia inne sa obowiazkowe to nie kwikaja tak


@RedNews: "innych szczepień" nie musisz powtarzać w kółko "bo tak". "Inne szczepienia" w dodatku całkowicie eliminują ryzyko choroby i jej przenoszenia. Więc kto tu robi #!$%@?ę z logiki to bym nie chciał pokazywać palcem.

prawdopodobieństwo zarażenia jest dużo
  • Odpowiedz
@derezeus: Pielegniarki to osoby do zmiany pampersów i podawania leków które przepisał lekarz.

Lekarz uczy sie 6 lat + staż 4 lata i #!$%@?#@@a się zna na medycynie, nie to co pani od podcierania dupy
  • Odpowiedz
@derezeus: Tłumaczenie

Halo ludzie, relacjonuję z kostnicy, jestem właśnie w pracy, jestem mocno, naprawdę mocno wkurzona.
Niektórzy już wiedzą, jestem w trakcie zakładaniu ruchu pod nazwą „Paragraf 32 – Obrona konieczna”. Jak się jednoznacznie okazuje, co właśnie usłyszeliśmy w pracy, ministerstwo ogłosiło specjalne rozporządzenie dla szpitali i uniwersytetów (chodzi o kliniki uniwersyteckie, przyp. tłumacza) które nakazuje niezaszczepionym pracownikom okazanie testu PCR, i który muszą sami, SAMI zapłacić, ponieważ liczą się z tym, że pracownicy złożą wypowiedzenie.
Ja już nie ogarniam tej kuwety! Chciałabym publicznie pokazać, tutaj moje pojemniki, tutaj moje 22 ciała, z czego 3 z koroną (wirusem, przyp. tłumacza), pojemniki są przepełnione, mam jeszcze 2 chłodnie z ciałami w środku. 3 mają koronę! Mamy stan wyjątkowy w Niemczech, ale nie z powodu korona wirusa tylko z powodu braku personelu. I jeżeli teraz ludzie będą składać wypowiedzenia ponieważ nie stać ich na robienie testów PCR z własnej kieszeni, to co sobie ludzie (politycy, przyp. tłumacza) wyobrażają, jak to wpłynie na ciężką sytuację w zatrudnieniu, jak ma być zapewniona opieka? Ja tego nie rozumiem, mamy pomagać chorym, czy chodzi o to żeby wszystkich zmusić do szczepienia? I najlepiej jeszcze co 4 miesiące, albo 6, wszystko mi jedno! Gdzie wywołujesz sobie krzepnięcie krwi tą szczepionką! Oni są chorzy umysłowo! Chorzy na głowę, rozporządzenie specjalne dla uniwersytetów i klinik!
Nikt mi teraz nie wmówi, że mamy tutaj kogoś ratować, że mamy kogoś chronić, że mamy zapewnić podstawową opiekę. My (pracownicy służby zdrowia, przyp. tłumacza) zapewniamy tę opiekę. Każdy kto nawołuje do obowiązku szczepień i sra na to, że każdy pracownik służby zdrowia przez 2 lata (pandemii, przyp. tłumacza) ciężko pracował i teraz będzie stygmatyzowany i musi samemu płacić pomimo tego że pracuje dla państwa… Tego chcą? Naprawdę chcą na nich nasrać? Wszystko jasne, żaden problem. Ludzie będą rzucać pracę i to masowo. We Francji było to 1,2 albo 1,8 % wszystkich zatrudnionych (w służbie zdrowia, przyp. tłumacza). Jeżeli my w Niemczech też się z tym liczymy, ponieważ jest mam obojętnie w jaki sposób zapewnimy opiekę chorym, a chodzi o
  • Odpowiedz