Wpis z mikrobloga

Młoda niemieckojęzyczna pielęgniarka pod wpływem emocji nagrywa film w którym opowiada o absurdalnych ograniczeniach przeciwpandemicznych jakie obecnie wprowadzane są w Niemczech. W skrócie: z obawy o bezpieczeństwo pacjentów, niezaszczepiony personel medyczny będzie musiał wykonywać regularnie testy PCR, pokrywając koszty z własnej kieszeni, a w razie odmowy, takiej osobie grozi zwolnienie. Pikanterii dodaje fakt, iż w jej klinice na kilkadziesiąt zwłok w kostnicy, jest ledwie trzech denatów covidowych.

Jej film zebrał ponad 2,2 mln polubień i zapoczątkował narodzenie się grupy paragraph32 do której można przystąpić na Telegramie: https://t.me/paragraph32

Namiary dostałem od mojego kolegi z pracy, który równie mocno żyje tym tematem. Po prędkości w jakiej rozprzestrzenił się film widać, że w Niemczech jest coraz więcej osób oburzonych prowadzoną polityką pandemiczną i być może niedługo to oburzenie będzie miało swoje ujście w masowych protestach - oby!

źródło: https://www.instagram.com/p/CW8gE7dqnYL

#niemcy #pandemia #zagranico #szury #koronawirus
derezeus - Młoda niemieckojęzyczna pielęgniarka pod wpływem emocji nagrywa film w któ...
  • 100
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@miki4ever: Tu się mylisz. W firmie gdzie pracuję jest sporo ludzi mocno sceptycznych, tylko przez swój wrodzony konformizm trzyma gębę cicho. Wiem, że to przykład anegdotyczny, ale jakiś rzut na ogólną statystykę daje. Szczególnie że mówimy o Bawarii która jest landem ludzi mocno posłusznych rządowej linii.
  • Odpowiedz
@derezeus:
1. Dowod anegdotyczny nie daje zadnego rzutu na ogolna statystyke
2. Bawaria to Land gdzie jest najmniej zaszczepionych w calych Niemczech i jest najwiecej szurow. Dlatego to raczej wprost przeciwnie, to jest jeden z bardziej zbuntowanych Landow
  • Odpowiedz
2. Bawaria to Land gdzie jest najmniej zaszczepionych w calych Niemczech i jest najwiecej szurow. Dlatego to raczej wprost przeciwnie, to jest jeden z bardziej zbuntowanych Landow


@miki4ever: najmniej też tam popierało Hitlera, jak widać wtedy "szury" też były u nich xD
  • Odpowiedz
Bawaria to Land gdzie jest najmniej zaszczepionych w calych Niemczech i jest najwiecej szurow. Dlatego to raczej wprost przeciwnie, to jest jeden z bardziej zbuntowanych Landow


@miki4ever: Bawaria to przede wszystkim land ludzi pracowitych i bardzo oddanych tradycyjnym wartościom. Mówiąc o posłuszeństwie wobec linii rządowej miałem na myśli np. wsparcie Makreli w kryzysie imigracyjnym czy trwające od dekad rządy CSU w landzie, który również dzielił władzę federalną.

Jak kolega @
  • Odpowiedz