Wpis z mikrobloga

Młoda niemieckojęzyczna pielęgniarka pod wpływem emocji nagrywa film w którym opowiada o absurdalnych ograniczeniach przeciwpandemicznych jakie obecnie wprowadzane są w Niemczech. W skrócie: z obawy o bezpieczeństwo pacjentów, niezaszczepiony personel medyczny będzie musiał wykonywać regularnie testy PCR, pokrywając koszty z własnej kieszeni, a w razie odmowy, takiej osobie grozi zwolnienie. Pikanterii dodaje fakt, iż w jej klinice na kilkadziesiąt zwłok w kostnicy, jest ledwie trzech denatów covidowych.

Jej film zebrał ponad 2,2 mln polubień i zapoczątkował narodzenie się grupy paragraph32 do której można przystąpić na Telegramie: https://t.me/paragraph32

Namiary dostałem od mojego kolegi z pracy, który równie mocno żyje tym tematem. Po prędkości w jakiej rozprzestrzenił się film widać, że w Niemczech jest coraz więcej osób oburzonych prowadzoną polityką pandemiczną i być może niedługo to oburzenie będzie miało swoje ujście w masowych protestach - oby!

źródło: https://www.instagram.com/p/CW8gE7dqnYL

#niemcy #pandemia #zagranico #szury #koronawirus
derezeus - Młoda niemieckojęzyczna pielęgniarka pod wpływem emocji nagrywa film w któ...
  • 100
  • Odpowiedz
@ajuha: a kto i gdzie napisał ze to jest Niemka misiu kolorowy? Btw w ostatnim czasie widze jaki jest dysonans miedzy podejściem Niemców a imigrantów mieszkających w Niemczech wobec nowych obostrzen.

Trzeba pamiętać ze w większości imigranci to ludzie którzy uciekli ze swojego kraju wlasnie z powodu polityki rządu i nędzy do jakiej często doprowadzala nieudolna władza.

Toteż tacy ludzie sa bardziej sceptyczni i wrazliwi na każdą bzdurę jaka wladza próbuje
  • Odpowiedz
Ona na 100% nie jest urodzoną w Niemczech


@ElMagiko: po czym wnosisz? Kiedyś poznałem laskę ze sri lanki, która była urodzona w Kanadzie... niezły mindfuck gdy masz jakieś założenia na podstawie wyglądu, a okazała się mądrzejsza i bardziej rozumiejąca świat niż 99% naszego społeczeństwa :/
  • Odpowiedz
@sl0w0rm: wnoszę ze słuchu. Jestem w stanie porozumieć się w 7 językach indoeuropejskich, i mimo, że najsłabiej władam niemieckim, to akcentów DE nauczyć się najłatwiej i ta laska się stara, ale to wychodzi jak w filmie Tarantino.
  • Odpowiedz
@k_suchy: no ale ja nie twierdzę, że ona z dziada pradziada jest Niemką :) tylko pytam skąd ktoś może wiedzieć, że się nie urodziła w Niemczech. I też nie rozumiem co znaczy "Ona się tam tylko urodziła"... no skoro się tam urodziła, to jest niemką :)
  • Odpowiedz
@sl0w0rm:

no skoro się tam urodziła, to jest niemką :)

Nie jest. Na tym polega cały problem, że sam fakt urodzenia się w jakimś kraju czy władania danym językiem nie wystarcza żeby stwierdzić kim ktoś jest z pochodzenia (kulturowego).
Tak samo jak Sebastian, urodzony gdzieś w UK, syn Grażyny i Wiesława, którzy wyjechali 20 lat temu na wyspy, a który wychował się de facto w polskiej kulturze nigdy nie będzie Brytyjczykiem.
  • Odpowiedz
Nie jest. Na tym polega cały problem


@k_suchy: ziomuś, coś masz z głową. Ona ma niemiecki paszport, w dowolnym formularzu na świecie podaje też, że jest Niemką, w akcie urodzenia ma Niemcy :) Ale rozumiem, że dla potomka Bolesława Chrobrego i Mieszka I to jest zwykła turczynka, która urodziła się w Niemczech.... Siedzę teraz w Brazylii, możesz mi wytłumaczyć kto jest np prawdziwym Brazylijczykiem? :D Ja z kolei urodziłem się w
  • Odpowiedz
. Ona ma niemiecki paszport, w dowolnym formularzu na świecie podaje też, że jest Niemką,


@sl0w0rm: Raczej ty masz jakiś problem z czytaniem ze zrozumieniem. Żaden formularz nie pyta kim jesteś z pochodzenia. Ale dużo formularzy pyta o obywatelstwo, ale to można sobie nawet kupić.
  • Odpowiedz
@k_suchy: ale nikt tu nie pisał o kulturowym pochodzeniu :)

Ona na 100% nie jest urodzoną w Niemczech


to jest tekst, który komentowałem, czy tam jest coś o kulturowym pochodzeniu :) I tak, ona jest Niemką jeśli się tam urodziła :)
  • Odpowiedz