Wpis z mikrobloga

Mirasy #motoryzacja potrzebuję kupić auto na dojazdy do pracy - 40km w jedną stronę. Czyli będę robił jakieś 80km dziennie. Trasa fajna prosta, bez żadnego miasta, po prostu cały czas 90-100km na godzinę. W 35 minut na miejscu. Mam suva w dizlu, ale spalanie to około 7,5-8,5 litrów a jednak tyle kilometrów co będę robił to przydałoby się jakoś zmniejszyć to spalanie. Chcę więc kupić jakieś fajne oszczędne auto - wstępnie myślę o 1.9 TDI (audi a4/a6/golf??) albo o peugeocie 307 z dizlem HDI.

Doradzicie mi jakieś jeszcze dość tanie i trwałe auta? Budżet myślę że około 7-8k maks, ale w skrajnym przypadku może i do 10k dobiję :D Chodzi mi tutaj tylko o maszynę na dojazdy do pracy, nic więcej. Koniecznie klimatyzacja, żeby w lato nie zdychać.

#samochody #pytanie #mechanika #mechanikasamochodowa
  • 28
  • Odpowiedz
@LZBNZ: bierz 307, bo za tyle możesz mieć fajnego diesla HDI + automatyczne światła, automatyczną klimę, automatyczne wycieraczki i szyby, centralny zamek z pilota z domykaniem szyb + bardzo tanie części + te samochody nie rdzewieją. A tak to kupisz jakieś Lupo, Golfa czy starą astrę co wygląda w środku jak komoda z PRLu, szyby na korbe, klima ręczna, zamykanie z kluczyka i w ogóle idź pan w #!$%@?
  • Odpowiedz
@LZBNZ: Moim prywatnym autem jest Peż406 w karawanie z 2003roku. 2.0hdi 109koni bardzo udana i oszczędna jednostka, mnie na takiej trasie w 4osoby gdzie jedziesz 90km/h spaliło 6,2. Duże kombi i da się znaleźć w fajnym wyposażeniu
  • Odpowiedz
@cotyotymwiesz: no troche głos rozsądku w sumie. Dobre wyposażenie, spoko auto. Musze pooglądać ogłoszenia co oni tam oferują. Mówisz że 1.6 HDI czy 2.0 HDI lepiej?
  • Odpowiedz
@LZBNZ: 1.9 jtd 150 KM, wybierz co ci się bardziej podoba alfa, fiat, opel. Celuj raczej w większą budę, wygodniej się jeździ. Spalanie na takiej trasie 5.0 do 6.5 litra
  • Odpowiedz
Mirasy #motoryzacja potrzebuję kupić auto na dojazdy do pracy - 40km w jedną stronę. Czyli będę robił jakieś 80km dziennie. Trasa fajna prosta, bez żadnego miasta, po prostu cały czas 90-100km na godzinę. W 35 minut na miejscu. Mam suva w dizlu, ale spalanie to około 7,5-8,5 litrów a jednak tyle kilometrów co będę robił to przydałoby się jakoś zmniejszyć to spalanie. Chcę więc kupić jakieś fajne oszczędne auto -
  • Odpowiedz